cena gazety prawnej z dodatkiem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cena gazety prawnej z dodatkiem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cena gazety prawnej z dodatkiem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ci ze Wschodu mogą jeść gorzej. Czemu Czesi i Słowacy walczą z polską żywnością

  Ci ze Wschodu mogą jeść gorzej. Czemu Czesi i Słowacy walczą z polską żywnością

  Nasi południowi sąsiedzi toczą walkę nie tylko z polską żywnością. Od lat porównują produkty sprzedawane pod tą samą marką na Zachodzie i na ich rynku – potwierdzając, że żywność trafiająca do wschodnioeuropejskich supermarketów łączy z tą zza Odry i Dunaju tylko opakowanie.

  czytaj więcej

 • Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  - Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie - uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

  czytaj więcej

 • Rabiej: Nie będę budował kampanii wyborczej na tym, że jestem gejem

  Rabiej: Nie będę budował kampanii wyborczej na tym, że jestem gejem

  - Cenię Roberta Biedronia i wiem, że jest dobrym włodarzem. Wiem też, że to, co mu pomogło wygrać, to rys gejostwa. (...) Chciałbym zostać prezydentem Warszawy - mówi Paweł Rabiej, członek zarządu partii Nowoczesna, dziennikarz i publicysta.

  czytaj więcej

 • Barbarzyński relikt z przyszłością. Złoto znów staje się cenne

  Barbarzyński relikt z przyszłością. Złoto znów staje się cenne

  Gdy drożeje złoto, ludzkie życie zazwyczaj tanieje, a pokój na świecie staje się dobrem deficytowym. Zwłaszcza jeśli w kruszec zbroją się mocarstwa,

  czytaj więcej

 • Rozliczenia VAT: Zwolnienia podmiotowe

  Rozliczenia VAT: Zwolnienia podmiotowe

  Wybór zwolnienia podmiotowego jest prawem podatnika. Może on, ale nie musi wybrać takiego rozwiązania

  czytaj więcej

 • Ciekawe i trudne czasy. Wyzwania dla logistyki

  Ciekawe i trudne czasy. Wyzwania dla logistyki

  Przedsiębiorcy z branży TSL obawiają się, że zabraknie pracowników, a koszty działalności niebotycznie wzrosną. Nadzieje wiążą z dobrą koniunkturą, głębokim rynkiem wewnętrznym i brexitem

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski: Granice naszych możliwości wyznacza wyobraźnia

  Ryszard Pieńkowski: Granice naszych możliwości wyznacza wyobraźnia

  - Praca nieuchronnie będzie się automatyzować, również w mediach. Ale na mądrych, zaangażowanych ludzi z inicjatywą zawsze będzie zapotrzebowanie - zdradza w rozmowie z Barbarą Kasprzycką, Ryszard Pieńkowski - Prezes Infor PL S.A.

  czytaj więcej

 • Nie drażnić Gazpromu

  Nie drażnić Gazpromu

  Thomas Triller nie jest podobny do Donalda Trumpa. Jest bardziej krępy, ma brodę i jest skromniejszy. To, co łączy go z amerykańskim prezydentem, to gazociąg Nord Stream 2 – obydwaj mogą zablokować jego budowę i obydwaj nie mają na to ochoty.

  czytaj więcej

 • Opłata recyklingowa za foliówki: w jaki sposób ją naliczyć oraz jak się z niej rozliczyć

  Opłata recyklingowa za foliówki: w jaki sposób ją naliczyć oraz jak się z niej rozliczyć

  Od 1 stycznia 2018 r. na przedsiębiorców, którzy sprzedają towary w lekkich torbach (foliówkach, reklamówkach), nałożono nowy obowiązek: są zobligowani do pobierania opłaty recyklingowej za każdą sprzedaną sztukę. Ta opłata następnie będzie przekazywana na rachunek Skarbu Państwa. Jednostkowa stawka daniny została określona w drodze rozporządzenia przez ministra środowiska na 20 gr. Obowiązek jest wprowadzany na mocy ustawy z 12 października 2017 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2056; dalej: nowelizacja). W przypadku zaniechania wykonania obowiązku przez sprzedawcę będzie nakładana na niego administracyjna kara pieniężna w wysokości od 500 zł do 20 000 zł.

  czytaj więcej

 • Przekształcenia i podziały spółek, czyli gdzie fiskus węszy optymalizacje

  Przekształcenia i podziały spółek, czyli gdzie fiskus węszy optymalizacje

  Dotychczas szef Krajowej Administracji Skarbowej wydał tylko jedną opinię zabezpieczającą podatnika przed zastosowaniem wobec niego klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Dużo bardziej pouczająca jest jednak lektura odmów wydania takich opinii. Jasno wynika z nich, które działania budzą podejrzenia fiskusa.

  czytaj więcej

 • Brzemię Namibii: Afrykanie wiedzą jak walczyć o prawdę historyczną

  Brzemię Namibii: Afrykanie wiedzą jak walczyć o prawdę historyczną

  Naszymi żądaniami wypłaty biliona dolarów za straty wojenne w Berlinie się nie przejęto. Natomiast podobna groźba plemion Herero i Nama wzbudziła tam spory niepokój. Ale afrykańskie ludy, w przeciwieństwie do nas, wiedzą, jak walczyć o swoje prawa.

  czytaj więcej

 • B. wiceprezydent Warszawy opowiada o nocnej rozmowie z Hanną Gronkiewicz-Waltz. "Mam do niej żal"

  B. wiceprezydent Warszawy opowiada o nocnej rozmowie z Hanną Gronkiewicz-Waltz. "Mam do niej żal"

  - Mam żal do pani prezydent, że się na to zgodziła, że nie zwyciężyły u niej zasady - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.  Opowiada też o rozmowie telefonicznej, którą odbył z Hanną Gronkiewicz-Waltz pewnego dnia późnym wieczorem. - Myślę, że była 23. Telefon od szefowej. I mówi, że jest z chłopakami i rozmawiają o sytuacji z tą reprywatyzacją, i jest taka propozycja, żebym się podał do dymisji. Ja, że to chyba żarty. Ja? A z jakiej okazji? Ona, że ta sprawa reprywatyzacji źle wygląda i że Jarek Jóźwiak już się zgodził - mówi.

  czytaj więcej

 • Rząd: To nie Skarb Państwa powinien być stroną w sporach z farmami wiatrowymi

  Rząd: To nie Skarb Państwa powinien być stroną w sporach z farmami wiatrowymi

  Zagraniczni inwestorzy zarzucają Polsce wycięcie branży wiatrakowej w pień i żądają miliardowych odszkodowań. A Skarb Państwa mówi, że umowy zawierał przecież nie on, tylko małe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. I to od nich, jeśli już, należy żądać pieniędzy. Czy rzeczywiście...

  czytaj więcej

 • Polskę zalewa kicz. Ale państwowy mecenat nie jest lekarstwem na niego

  Polskę zalewa kicz. Ale państwowy mecenat nie jest lekarstwem na niego

  Jak artyści uprawiający „sztukę wysoką” radzą sobie na wolnym rynku? Na pierwszy rzut oka nie radzą sobie wcale. Oto stan naszego podwórka – w muzyce palmę pierwszeństwa wyrywają sobie napakowany raper z wytatuowanymi gałkami ocznymi, którego ulubioną tematyką jest seks, oraz wąsaty aktor piosenkarz uprawiający kunktatorski mariaż rocka i disco polo; w kinie rekordy biją filmy wulgarnie karykaturujące służbę zdrowia i gloryfikujące szumowiny, a w telewizji coraz mocniej okopują się formaty reality show i paradokumentu, których siłą przyciągania jest podglądactwo; teatr komercyjny oferuje niezbyt mądre komedie o zdradach małżeńskich, a pisarze najlepiej czują się w oklepanych formułach kryminału i powieści fantasy.

  czytaj więcej

 • Rozwój wymaga wiedzy

  Rozwój wymaga wiedzy

  Warto wzmacniać biznes, wzbogacać ofertę, promować się szerzej, szukać nowych rynków zbytu, myśleć o wyjściu poza granice – przedsiębiorcy wiedzą, że kto stoi w miejscu, ten się cofa, zwłaszcza w okresie sprzyjającej koniunktury. Dlatego szukają know-how.

  czytaj więcej

 • Walka o monopol informacyjny w samorządach. Lokalne biuletyny tylko promują włodarzy?

  Walka o monopol informacyjny w samorządach. Lokalne biuletyny tylko promują włodarzy?

  Lokalne biuletyny tylko promują włodarzy? To uproszczenie, choć i takie przypadki się zdarzają – kwitują samorządowcy. I przekonują, że mówienie o patologii na rynku wydawniczym jest dużym nadużyciem.

  czytaj więcej

 • Grzegorz Małecki - aktor, którego nie da się zamknąć w ramach

  Grzegorz Małecki - aktor, którego nie da się zamknąć w ramach

  Od osiemnastu lat świadomie i konsekwentnie buduje swoją drogę teatralną. Jest obecnie jednym z filarów Teatru Narodowego, w którym zagrał w 28 spektaklach; aktorem, którego znakami rozpoznawczymi są nie tylko talent i profesjonalizm, ale też rozumienie aktorstwa jako zawodu służebnego wobec widza. Podkreśla zdecydowanie, że jest przede wszystkim aktorem teatralnym, bo taką drogę wybrał sobie wiele lat temu. Grzegorz Małecki, aktor Teatru Narodowego.

  czytaj więcej

 • Rynek zamówień publicznych czekają poważne zmiany

  Rynek zamówień publicznych czekają poważne zmiany

  Czy tańsze zamówienia powinny być udzielane w procedurach przetargowych, jak nakłonić firmy, zwłaszcza małe i średnie, by chciały składać oferty, co zrobić, by kontrole nie sprowadzały się jedynie do wyłapywania błędów formalnych – na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy debaty zorganizowanej przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej.

  czytaj więcej

 • Borys Szyc: TheMuBa to projekt w kontrze do tego, czym nas karmi popkultura

  Borys Szyc: TheMuBa to projekt w kontrze do tego, czym nas karmi popkultura

  – themuba.com jest dla wszystkich, ale publiczność trochę się różnicuje zależnie od spektaklu, który pokazujemy. Jandę oglądają wszyscy. Kto inny ogląda Teatr STU w Krakowie, zupełnie inni ludzie oglądali Operę Narodową. A bajkę, którą zakończyliśmy ubiegły rok, "Byk Fernando" z IMKA, oglądały dzieciaki. Dla mnie, prywatnie, to jest punkt honoru, żeby dzieci miały alternatywę wobec komercyjnych głupot, żeby mogły z rodzicami w domu obejrzeć teatr na żywo – z Borysem Szycem o niezwykłym przedsięwzięciu łączącym transmisje z teatru na żywo z kamerami z backstage'u, czyli serwisie streamingowym TheMuBa, rozmawia Magda Sendecka.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników