kreatywna rachunkowość

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kreatywna rachunkowość. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kreatywna rachunkowość.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rachunkowość sektora publicznego zostanie ujednolicona

  Rachunkowość sektora publicznego zostanie ujednolicona

  Niektóre kraje unijne ukrywały część zadłużenia poza bilansem. To wina stosowania zróżnicowanych zasad oraz braku skutecznego audytu. Jednak niebezpieczeństwo manipulowania danymi będzie istniało zawsze. Ludzie są kreatywni - mówi Iwona Warzecha, starszy specjalista ds. zarządzania finansowego w Banku Światowym.

  czytaj więcej

 • Wirtualna gra o pracę. Płaca w realu

  Wirtualna gra o pracę. Płaca w realu

  Korporacje przyniosły do Polski nową modę. Firmy szukające pracowników korzystają nie tylko z rozmowy rekrutacyjnej. Grywalizacja to łowienie talentów za pośrednictwem sieci i portali społecznościowych.

  czytaj więcej

 • Coaching to nie fanaberia zestresowanych menedżerów

  Coaching to nie fanaberia zestresowanych menedżerów

  Coaching do niedawna był uznawany za fanaberię zestresowanych menedżerów wyższego szczebla i celebrytów na rozdrożu. Dzisiaj stał się kosztowną pułapką dla wielu sfrustrowanych i niespełnionych zawodowo kobiet

  czytaj więcej

 • Gdyby gminy mogły bankrutować. Samorządy nie mogą wyjść na prostą

  Gdyby gminy mogły bankrutować. Samorządy nie mogą wyjść na prostą

  Aktualne mechanizmy nie gwarantują zadłużonym samorządom wyjścia na prostą. Rozwiązaniem byłaby upadłość układowa - mówi w wywiadzie dla DGP dr Arkadiusz Babczuk, adiunkt w Katedrze Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dyrektor Centrum Badawczego Fundacji Karkonoskiej.

  czytaj więcej

 • Kasta nadzorcza: Fachowcy czy paprotki, kto zasiada w radach polskich firm?

  Kasta nadzorcza: Fachowcy czy paprotki, kto zasiada w radach polskich firm?

  Sala konferencyjna, przy okrągłym stole grono ludzi – głównie mężczyzn – w dobrze skrojonych garniturach. Jeden z nich coś referuje, reszta sprawia wrażenie śmiertelnie znudzonych. Ukradkiem zerkają na drogie (i bardzo drogie) zegarki. Referent mówi z zaangażowaniem, niemal emfazą. Przekonuje. Przestrzega. Niemal krzyczy. Odpowiadają mu bezgranicznie puste spojrzenia. Po kilku minutach zrezygnowany, kończy i zagaduje zgromadzonych: czy mają jakieś pytania. – Tak – jeden z nich podnosi rękę. – Kiedy będzie obiad?

  czytaj więcej

 • Komorowski o gospodarce: Po pierwsze innowacyjność

  Komorowski o gospodarce: Po pierwsze innowacyjność

  "Po pierwsze innowacyjność, po drugie innowacyjność, po trzecie innowacyjność, bo tylko tędy wiedzie program do utrzymania zdolności konkurencyjnych przez Polskę, polską gospodarkę w świecie, który jest skazany na konkurencję. Należy uzbroić polską gospodarkę w zdolność skutecznego konkurowania ze światem, ze światem także europejskim" - powiedział Komorowski na Uniwersytecie Rzeszowskim podczas debaty "Innowacyjność w gospodarce szansą dla młodych".

  czytaj więcej

 • Coraz więcej Polaków rozważa emigrację zarobkową

  Coraz więcej Polaków rozważa emigrację zarobkową

  Wzrasta liczba osób dopuszczających możliwość emigracji zarobkowej. W ciągu najbliższych 12-tu miesięcy nie wyklucza jej co piąty Polak w wieku produkcyjnym - wynika z najnowszego raportu firmy Work Service.

  czytaj więcej

 • Jak uczyć prawników, czyli co zrobić, żeby elita nie pracowała w supermarkecie

  Jak uczyć prawników, czyli co zrobić, żeby elita nie pracowała w supermarkecie

  Czy na wzór studiów medycznych wprowadzić limity przyjęć określane przez ministra? Wrócić do egzaminów wstępnych czy w trakcie nauki ostro selekcjonować studentów? Lepsze są studia pięcio-, czy dwu- lub trzyletnie? Na te m.in. pytania odpowiadali uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP.

  czytaj więcej

 • Islandia - mały kraj, który poszedł na wojnę z bakierami

  Islandia - mały kraj, który poszedł na wojnę z bakierami

  Pismo Święte twierdzi, że przed upadkiem zazwyczaj kroczy pycha. Ale w świecie finansów lubią jej towarzyszyć jeszcze głupota i brak nadzoru.

  czytaj więcej

 • Od lat sprawiamy wrażenie państwa, które bardziej czuje się w UE gościem niż jej członkiem

  Od lat sprawiamy wrażenie państwa, które bardziej czuje się w UE gościem niż jej członkiem

  Gdy w Sejmie zaczęto bezkarnie szydzić z flagi Unii Europejskiej, a z rządowych pomieszczeń ją wręcz usunięto, pomyślałem sobie, że niektórzy z nas spadli do poziomu kiboli niszczących wszelkie symbole przeciwnych drużyn. To nie podoba się prawie nikomu i to niezależnie od tego, jaki mamy stosunek do innych klubów, a tym bardziej do UE jako organizacji międzynarodowej. Nasze społeczeństwo różnie ocenia członkostwo Polski w Unii, bowiem nie zrobiono zbyt wiele, aby Polacy mogli lepiej poznać ideę integracji europejskiej. Przed referendum w sprawie wejścia do UE ukazano przynajmniej korzyści płynące z naszego członkostwa, ale i tak polska wieś była mu przeciwna. Wystarczyło, że miejscowy kler postraszył rolników perspektywą utraty ziemi otrzymanej w ramach reformy rolnej lub nabytej w wyniku upadku PGR-ów – grunty zabrać lub wykupić mieli, a jakże, Niemcy.

  czytaj więcej

 • Sierant: Przypadki kawalera de Mérégo

  Sierant: Przypadki kawalera de Mérégo

  Siedemnastowieczny pisarz Antoine Gombaud przeszedł do historii dzięki hazardowi. I to nie dlatego, że wygrał albo przegrał jakąś wielką fortunę – taką, o której w ówczesnym Paryżu byłoby głośno, a echa pozostałby do dziś w literaturze czy anegdotach. Przeciwnie, skubał leszczy na małe stawki, aby ich nie spłoszyć. Skończył dobrą jezuicką szkołę na prowincji, gdzie studiował grecką literaturę, i przyjechał do stolicy. Nie był szlachcicem, ale nie przeszkadzało mu, gdy zwracano się do niego „chevalier de Méré”. Z czegoś musiał się utrzymać i zaczął na salonach grać w kości. Stosował prostą metodę – zakładał się, że w czterech rzutach wypadnie jedna szóstka.

  czytaj więcej

 • Ranking Perspektywy 2017: Dzisiaj jeden zawód nie wystarczy

  Ranking Perspektywy 2017: Dzisiaj jeden zawód nie wystarczy

  Absolwenci studiów inżynierskich nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Ale sposób kształcenia trzeba modyfikować.

  czytaj więcej

 • Masz pracę? Siedź cicho. Wciąż boimy się podpaść szefowi choćby pytając o podwyżkę

  Masz pracę? Siedź cicho. Wciąż boimy się podpaść szefowi choćby pytając o podwyżkę

  - W Polsce wciąż ma się poczucie, że jeśli masz pracę, to lepiej szefowi nie podpadać, bo można ją łatwo stracić. A w tym przekonaniu mieści się strach, że szefowi można podpaść rozmową o podwyżce - mówi w wywiadzie dla DGP dr hab. Joanna Tyrowicz, ekonomistka z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i ośrodka badawczego GRAPE.

  czytaj więcej

 • Sierant: Pułapki modeli predykcyjnych

  Sierant: Pułapki modeli predykcyjnych

  Na początek mała kryptoreklama, za co państwa przepraszam. Przed kilku laty w firmie, którą zarządzam, udało się zbudować ujednolicony model sprawozdań finansowych dla spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Podobno dość dobry. Ile czasu na to poświęciliśmy, nie napiszę, bo przyznać się wstyd. Stanowczo za dużo. W czasie prac okazało się, że na naszym rynku mamy cztery różne typy sprawozdań finansowych, z których jeden jest tak stary, że niektórzy już o nim zapomnieli. A szkoda, bo może przy którymś z zapowiadanych działań mających na celu ułatwianie inwestorom i emitentom życia, te przepisy (rozporządzenie ministra finansów z 18 października 2005 r. w sprawie informacji wykazywanych w sprawozdaniach finansowych) zostaną uchylone.

  czytaj więcej

 • Sierant: Mały giełdowy pitaval (2)

  Sierant: Mały giełdowy pitaval (2)

  Środa, 17 kwietnia, późny wieczór. Notowana na rynku NewConnect spółka Unified Factory przekazuje komunikat bieżący zatytułowany „Publikacja informacji poufnej w trybie opóźnionym”. To jeden z tych komunikatów, który trzeba przeczytać bardzo uważnie i powoli. Można nawet na głos, pomaga w zrozumieniu.

  czytaj więcej

 • Nadzór mnoży oskarżenia pod adresem GetBacku

  Nadzór mnoży oskarżenia pod adresem GetBacku

  Kreatywna księgowość, podawanie nierzetelnych danych w sprawozdaniach finansowych i ukrywanie informacji istotnych dla inwestorów – to kolejne zarzuty, jakie KNF stawia spółce windykacyjnej.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1445 ze zm.; dalej: u.p.o.l.), inaczej niż inne polskie ustawy podatkowe normuje w swojej treści kilka danin. Wspólnym mianownikiem podatków i opłat, których dotyczą przepisy tej ustawy jest to, że stanowią one dochód jednostek samorządu terytorialnego, a co za tym idzie, organami są podmioty kierujące gminami. I w zasadzie w tym miejscu kończą się ogólne podobieństwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników