
Od 2019 roku weszło w życie wiele korzystnych podatkowych zmian dla firm, ale także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą liczyć na ułatwienia i ulgi.
czytaj więcej

Ministerstwo Finansów zapowiedziami skoku deficytu gasiło oczekiwania innych resortów na wzrost wydatków w tegorocznym budżecie. Czy miało rację, dowiemy się po uchwaleniu ustawy budżetowej na 2019 r.
czytaj więcej

Skuteczna walka z mafiami podatkowymi – dla dobra obywateli, przeciw oszustom - to cel projektu nowelizacji Kodeksu karnego-skarbowego - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości w piątkowym komunikacie poświęconym projektowi przygotowanemu przez ten resort.
czytaj więcej

Dwukrotne wykonywanie tego samego badania w odniesieniu do tego samego pojazdu wydaje się sprzeczne z logiką i zdrowym rozsądkiem.
czytaj więcej

Czy podatnik, który sprzeda udziały w spółce lub papiery wartościowe, może stracić status małego podatnika? Według dyrektora KIS tego rodzaju zbycie nie ma znaczenia. Innego zdania jest resort finansów.
czytaj więcej

Firmy, które chcą dotrzeć do zagranicznych klientów dzięki jednemu z największych koncernów, czekają problemy z fiskusem.
czytaj więcej

Od 1 stycznia 2019 r. obliczanie kosztów podatkowych związanych z eksploatacją samochodów do celów firmowo-prywatnych stało się szczególnie skomplikowane
czytaj więcej

W niektórych sytuacjach podatnicy nie będą wiedzieć, czy składane przez nich zawiadomienie o wykroczeniu lub przestępstwie skarbowym jest skuteczne.
czytaj więcej

Nie ma sensu kupować samochodu osobowego. Lepiej wielokrotnie wynajmować, nawet ten sam pojazd.
czytaj więcej
![Liss: Krótki najem korzystny, jeżeli w polisie jest wartość auta [WYWIAD]](https://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/4136000/4136489-piotr-liss-doradca-podatkowy-145-107.jpg)
Przedsiębiorcy wynajmujący drogie auta za granicą mogą mieć duży problem z rozliczaniem w kosztach związanych z tym wydatków - mówi Piotr Liss, doradca podatkowy, partner w RSM Poland.
czytaj więcej

Przedsiębiorca, który najpierw wyleasinguje luksusowe auto, a potem kupi je w ofercie poleasingowej, ujmie w kosztach więcej niż 150 tys. zł.
czytaj więcej

Kto nie zapisuje przebiegu, ten odlicza tylko 75 proc. wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego. Kto go skrupulatnie odnotowuje, też nie może być pewien 100-proc. odliczenia.
czytaj więcej

Ustawodawca zafundował podatnikom i płatnikom liczne zmiany w
zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. W gąszczu nowości
niełatwo się poruszać, tym bardziej że zmiany w ustawie z 26 lipca 1991
r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.
1509 ze zm.; dalej: ustawa o PIT) są wprowadzane kilkoma różnymi aktami
prawnymi.
czytaj więcej

Jeżeli spółka nienależnie potrąci podatek u źródła, to nie otrzyma jego zwrotu, chyba że daninę pokryła z własnej kieszeni.
czytaj więcej

MON powołuje pełnomocnika i zwiększa limity przyjęć na studia związane z informatyką. Siły ochraniające cyberprzestrzeń powinny powstać do 2022 r.
czytaj więcej

Jeżeli roczna sprzedaż usług elektronicznych, nadawczych lub telekomunikacyjnych nie przekracza 42 tys. zł, można rozliczać podatek w Polsce na ogólnych zasadach.
czytaj więcej

Na skutek legislacyjnej pomyłki rolnicy wnioskujący o zwrot akcyzy
zawartej w cenie jednego z najpowszechniejszych olejów napędowych
mogliby odejść z kwitkiem. Problem zostanie jednak rozwiązany.
czytaj więcej

Najmniejsi kontrahenci Grupy Lotos nie będą się rozliczać z nią w mechanizmie split payment. Niewykluczone, że przykład z koncernu wezmą także inne największe spółki Skarbu Państwa.
czytaj więcej

Teoretycznie wystarczy wykupić luksusowe auto za dużą kwotę, by następnie koniecznie przed upływem roku je sprzedać. Jest jednak warunek: auto nie może być środkiem trwałym, a firma leasingowa musi się zgodzić na niskie raty. I tu jest haczyk, czy rynek na to przystanie.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników