obliczanie pkb

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu obliczanie pkb. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące obliczanie pkb.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Współczesny terroryzm: Zamachowcy, którzy zabijają nie tylko ludzi, ale i gospodarkę

  Współczesny terroryzm: Zamachowcy, którzy zabijają nie tylko ludzi, ale i gospodarkę

  Asasyni, nihiliści, narodowcy, islamiści. Terroryzm zmienia oblicza, ale nie wygasa

  czytaj więcej

 • Frank szwajcarski popsuł nastroje konsumentów

  Frank szwajcarski popsuł nastroje konsumentów

  W lutym mniej Polaków niż w poprzednich miesiącach jest skłonnych wybrać się na poważniejsze zakupy, wzrósł również pesymizm co do perspektyw oszczędzania. Zdaniem ekonomistów to przez kredyty walutowe

  czytaj więcej

 • System patentowy wrogiem rozwoju? Spory kosztują gospodarkę miliardy dolarów

  System patentowy wrogiem rozwoju? Spory kosztują gospodarkę miliardy dolarów

  Ekonomiści przestrzegają, że na horyzoncie brak jest wielkich idei, które mogłyby dać napęd światowej gospodarce na XXI stulecie. Namierzyli nowego, jednego z największych, wroga rozwoju: system patentowy. Same tylko paraliżujące spory patentowe kosztują gospodarkę miliardy dolarów

  czytaj więcej

 • Obronność sukcesem Komorowskiego

  Obronność sukcesem Komorowskiego

  Prezydentowi Komorowskiemu udały się przede wszystkim kwestie związane z obronnością naszego kraju - uważa Henryk Wujec z Kancelarii Prezydenta. Gość Radiowej Trójki podkreślił, że Bronisław Komorowski dużą uwagę poświęcił trosce o bezpieczeństwo, kontaktom z wojskiem i pilnowaniu budżetu obronnego.

  czytaj więcej

 • Szef ZBP: Wyliczenia KNF ws. ustawy o frankowiczach są niedoszacowane

  Szef ZBP: Wyliczenia KNF ws. ustawy o frankowiczach są niedoszacowane

  Zgodnie z wyliczeniami Komisji Nadzoru Finansowego ws. skutków ustawy o frankowiczach wartość umorzeń związana z przewalutowaniem wraz z kosztami zmiany finansowania i pozostałymi kosztami może wynieść ok. 21,9 mld zł (w tym 18,2 mld zł dotyczyłoby kredytów udzielonych w latach 2007-2008). Eksperci Komisji wyliczyli, że tyle wyniosłaby skumulowana strata banków związana z przewalutowaniem.

  czytaj więcej

 • Grecja: Wskaźniki gospodarcze cofnęły się do okresu drachmy

  Grecja: Wskaźniki gospodarcze cofnęły się do okresu drachmy

  Podstawowe wskaźniki gospodarcze w Grecji cofnęły się do poziomu z 2001 roku, kiedy w obiegu znajdowała się jeszcze grecka waluta - drachma. Największy spadek dotknął depozyty bankowe i rynek nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Likwidacja progów PIT: Stawka jednolita, czyli dla każdego inna

  Likwidacja progów PIT: Stawka jednolita, czyli dla każdego inna

  Zastąpienie trzech danin jedną – jak chce tego PO – oznacza też koniec ulg w PIT i nowy kształt administracji zajmującej się zbieraniem dochodów do państwowej kasy. Propozycja PO oznacza likwidację stałych progów w PIT, ale rzeczywisty podatek wahałby się między 10 a 39,5 proc.

  czytaj więcej

 • Marcin Król: W Polsce nie ma prawdziwej demokracji i wyrazistych poglądów ideowych

  Marcin Król: W Polsce nie ma prawdziwej demokracji i wyrazistych poglądów ideowych

  W Polsce od dawna nie ma prawdziwej demokracji. Nie ma wyraziście zarysowanych poglądów ideowych, nikt nie mówi o radykalnej zmianie. Jest wiele ostrych sformułowań nastawionych wyłącznie na najniższe namiętności - mówi Marcin Król, filozof i historyk idei, jeden z najaktywniejszych polskich publicystów. Profesor Uniwersytetu Warszawskiego i niegdyś redaktor naczelny „Res Publiki”. Autor wielu książek, najnowsza z nich to „Pora na demokrację” (Znak 2015)

  czytaj więcej

 • Bankowy problem centralny

  Bankowy problem centralny

  Banki centralne miały zapobiegać kryzysom, którym można zapobiec. Miały łagodzić skutki tych kryzysów, których nadejście jest nieuniknione. Miały dbać o to, by naszych portfeli nie pożerała inflacja, a przedsiębiorców – strach przed nieprzewidzianymi wahaniami kursów walut. Miały, ale czy to im się udaje?

  czytaj więcej

 • Hawala: Parabank uchodźców

  Hawala: Parabank uchodźców

  Sekretny i skomplikowany – tak zwykło się pisać o nieformalnym systemie bankowym Trzeciego Świata. Hawala przez wieki służyła kupcom, przez dziesięciolecia – migrantom, przez kilkanaście lat – terrorystom. Dziś służy uciekinierom

  czytaj więcej

 • Nowa ulga badawczo-rozwojowa wsparciem dla innowacyjnych firm?

  Nowa ulga badawczo-rozwojowa wsparciem dla innowacyjnych firm?

  Od 1 stycznia 2016 r. zacznie obowiązywać nowa ulga na badania i rozwój. Zlikwidowana zaś zostanie dotychczasowa ulga na nabycie nowych technologii. Z analizy porównawczej obu ulg wynika, że są to całkowicie inne zachęty podatkowe. Stara ulga nie sprawdziła się w praktyce. Czy nowa zyska popularność u przedsiębiorców? Opinie ekspertów są podzielone.

  czytaj więcej

 • Ekonomiści: Zmiana reguły wydatkowej po to, by PiS mogło spełnić obietnice

  Ekonomiści: Zmiana reguły wydatkowej po to, by PiS mogło spełnić obietnice

  Przygotowany przez posłów PiS projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych przewiduje zwiększenie limitu wydatkowego "w przypadku przewidywanej realizacji w roku budżetowym istotnych dochodów z działań jednorazowych i tymczasowych" oraz modyfikuje formułę reguły. Znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI) wraz z korektą błędów jej prognoz ma zostać zastąpiony sztywnym celem inflacyjnym NBP (obecnie 2,5 proc.).

  czytaj więcej

 • Jankowiak: Budżet 2015 i jego wrażliwe okolice

  Jankowiak: Budżet 2015 i jego wrażliwe okolice

  Kiedy na stronach Ministerstwa Finansów ukazała się zapowiedź skierowania do prac rządowych projektu nowelizacji tegorocznego budżetu z propozycją wzrostu deficytu o 3–4 mld zł, zapanowała konsternacja. Na miesiąc przed końcem roku? W sytuacji braku merytorycznego uzasadnienia dla konieczności zmiany deficytu? Skąd w ogóle taki pomysł?

  czytaj więcej

 • RPP(iS), czyli rada polityki Prawa i Sprawiedliwości

  RPP(iS), czyli rada polityki Prawa i Sprawiedliwości

  PiS bierze pod uwagę obecność w nowej Radzie Polityki Pieniężnej kandydata wskazanego przez opozycję, ale i tak to jego ludzie będą decydowali o obowiązujących zasadach gry.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne