pełne odliczenie vat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pełne odliczenie vat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pełne odliczenie vat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • VAT: Łatwe prześwietlanie kontrahentów

  VAT: Łatwe prześwietlanie kontrahentów

  Resort finansów chce, by przedsiębiorcy mogli wzajemnie sprawdzać swoje podstawowe dane w rejestrze VAT. Ma to zmniejszyć skalę oszustw.

  czytaj więcej

 • Odliczenie podatku od służbowych aut. Najnowszy wyrok NSA

  Odliczenie podatku od służbowych aut. Najnowszy wyrok NSA

  Firmy, które odpłatnie udostępnią samochody zatrudnionym, nie mają prawa do pełnego odliczenia podatku – orzekł ponownie NSA.

  czytaj więcej

 • Strąk: W lipcu rusza „twarda” analityka danych JPK

  Strąk: W lipcu rusza „twarda” analityka danych JPK

  - Jeśli na wykrycie sieci powiązań pomiędzy kontrahentami potrzebowaliśmy np. dwóch tygodni, to teraz zrobimy to w jeden dzień - mówi Tomasz Strąk. 

  czytaj więcej

 • Jędrzejewska: Gdzie prawo nie może, tam… sąd poślą

  Jędrzejewska: Gdzie prawo nie może, tam… sąd poślą

  Jedni nazywają to zdrowym rozsądkiem, inni profiskalną wykładnią, jeszcze inni bezceremonialnym sprzyjaniem Ministerstwu Finansów.

  czytaj więcej

 • Z kasy fiskalnej trzeba korzystać, a nie tylko ją mieć

  Z kasy fiskalnej trzeba korzystać, a nie tylko ją mieć

  Podatniczka, która ewidencjonowała obrót przez pół roku, przez kolejne dwa i pół miała zawieszoną działalność, a następnie ją zlikwidowała, musi oddać fiskusowi 700 zł ulgi – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Są już pierwsze ofiary sankcji w VAT

  Są już pierwsze ofiary sankcji w VAT

  Do końca lipca 2017 r. fiskus wydał trzy decyzje, w których nałożył na przedsiębiorców 30- i 100-procentowe dodatkowe zobowiązania podatkowe. Łącznie dało mu to ponad 40 tys. zł

  czytaj więcej

 • VAT: Fiskus żąda rzeczy niemożliwych

  VAT: Fiskus żąda rzeczy niemożliwych

  Kto chce odliczyć VAT z faktury, powinien domagać się od kontrahenta oświadczenia, że nie jest oszustem. Najlepiej też wystąpić o wykaz numerów seryjnych towarów i je sprawdzić.

  czytaj więcej

 • Kto korzysta z carsharingu, ten traci na VAT

  Kto korzysta z carsharingu, ten traci na VAT

  Biurokratyczny koszmar nieadekwatny do korzyści. I to nawet mimo szans na pełne odliczenie VAT. W tak gorzkich słowach eksperci komentują administracyjne absurdy, z którymi muszą mierzyć się przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem aut w systemie carsharingu.

  czytaj więcej

 • Modzelewski: Władza powinna się raczej pospieszyć z powołaniem komisji śledczej ds. VAT

  Modzelewski: Władza powinna się raczej pospieszyć z powołaniem komisji śledczej ds. VAT

  Władza powinna się raczej pospieszyć z powołaniem sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT, ponieważ w szybkim tempie znikają, zwłaszcza z internetu, ważne dokumenty i informacje - przekonuje prof. Witold Modzelewski.

  czytaj więcej

 • Należyta staranność coraz bliżej

  Należyta staranność coraz bliżej

  Resort finansów opublikował wyniki konsultacji z organizacjami biznesowymi w sprawie wytycznych dla firm, których spełnienie pozwoli uniknąć skutków uczestnictwa w karuzeli podatkowej.

  czytaj więcej

 • Jazdy demonstracyjne też muszą być z ewidencją

  Jazdy demonstracyjne też muszą być z ewidencją

  Firma może udostępniać motocykle dziennikarzom motoryzacyjnym na jazdy próbne, ale odliczy 100 proc. VAT wyłącznie pod warunkiem, że jest prowadzona ewidencja przebiegu – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • NSA: Gmina, która przeznaczyła pieniądze na modernizację bazaru, może potrącić cały VAT naliczony przy realizacji inwestycji

  NSA: Gmina, która przeznaczyła pieniądze na modernizację bazaru, może potrącić cały VAT naliczony przy realizacji inwestycji

  Gmina, która przeznaczyła pieniądze na modernizację bazaru, może potrącić cały VAT naliczony przy realizacji inwestycji – orzekł wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Fiskus wyciąga pomocną dłoń do poszkodowanych w nawałnicach

  Fiskus wyciąga pomocną dłoń do poszkodowanych w nawałnicach

  PROBLEM: Zerwany dach domu, przywalony konarem samochód czy zalany magazyn pełen niesprzedanego towaru – to tylko niektóre przeciwności losu, z którymi muszą mierzyć się poszkodowani ze 101 gmin dotkniętych sierpniowymi nawałnicami. A co w sytuacji, gdy oprócz majątku utracą też np. wszystkie faktury? Czy będą mieć problem z fiskusem? I co z otrzymaną pomocą – tą od państwa i od innych ludzi. Czy będą musieli podzielić się nią z fiskusem? Czy odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela jest przychodem opodatkowanym PIT? ⒸⓅ

  czytaj więcej

 • Modzelewski: Kryterium „należytej staranności" rodzi niebezpieczeństwo

  Modzelewski: Kryterium „należytej staranności" rodzi niebezpieczeństwo

  Kryterium „należytej staranności" rodzi niebezpieczeństwo „szarej strefy rządzenia”, w tym korupcji; to władza wręcz absolutna i zależy od widzimisię: najpierw kontrolującego, potem organu podatkowego, a na koniec sądu - uważa prof. Witold Modzelewski.

  czytaj więcej

 • Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Najwcześniej zaczęło obowiązywać przesyłanie przez duże firmy ewidencji VAT w jednolitym pliku kontrolnym. Kolejne zmiany posypały się jedna za drugą. Przygotowany przez DGP raport jest zestawieniem tych najważniejszych. Następne duże nowelizacje uszczelniające pobór podatków przed nami. Wcale nie jest ich mniej, co widać po drugiej tabeli, zamieszczonej na stronach B4–B5

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  Poradnia podatkowa z 25 września 2017

  ● Kiedy można używać skróconej nazwy firmy na fakturze● Jaka stawka VAT obowiązuje na len mielony● Czy świadczona na rzecz sąsiedniego powiatu usługa badania dzieci pod względem psychologicznym podlega VAT● Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT: Przedsiębiorca łatwiej prześwietli kontrahenta

  Zmiany w VAT: Przedsiębiorca łatwiej prześwietli kontrahenta

  Ministerstwo Finansów opracowało nowe narzędzie, które ma ułatwić m.in. identyfikację firm słupów w VAT.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Najważniejsze elementy planu uszczelniania podatków już działają i przynoszą efekty, ale przedsiębiorcy chcieliby szerszej dyskusji o wprowadzanych kolejnych – to wnioski z debaty „Uszczelnianie podatków – wyzwanie dla Polski, wyzwanie międzynarodowe”. Resort finansów deklaruje otwartość na postulaty biznesu

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Spółka akcyjna zajmuje się produkcją zaawansowanych urządzeń dla różnych branż produkcyjnych. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności często nabywa usługi i towary od zagranicznych kontrahentów. W większości przypadków zakupiony towar przyjeżdża z państw Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o usługi, to są one kupowane zarówno w ramach Wspólnoty, jak i z państw trzecich. W poprzednich latach zdarzało się, że księgowość firmy dowiadywała się o nabytych usługach w kilka miesięcy po ich wykonaniu przez zagranicznego kontrahenta. Najczęściej było to tak, że świadczący przesyłał fakturę, jednocześnie upominając się o zapłatę, a pracownik spółki, który obsługiwał z jej strony transakcję, dopiero wówczas przekazywał do księgowości dokument i wraz z nim informację. Niejednokrotnie główna księgowa spółki zwracała się do szefów innych działów z prośbą, aby ci motywowali swoich pracowników do tego, aby niezwłocznie przekazywali informacje o imporcie usług, ale skutek tych próśb był mizerny. Również zarząd był informowany o usprawnieniu przepływu informacji dla wyeliminowania częstych korekt składanych deklaracji VAT, jednak i to nie pomogło. Tłumaczenie pracowników dokonujących zakupu usług od zagranicznych kontrahentów zawsze było takie samo: owszem, nabywają takie świadczenia, ale zagraniczni kontrahenci przekazują faktury z opóźnieniem i dopiero wówczas mogą oni dostarczyć je do księgowości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników