pełne odliczenie vat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pełne odliczenie vat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pełne odliczenie vat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Odnawianie rękojmi (nie) tylko dla konsumentów

  Odnawianie rękojmi (nie) tylko dla konsumentów

  Sejm rozpoczął prace nad projektem nowelizacji kodeksu cywilnego (druk nr 1912), która przewiduje m.in. znaczące zwiększenie uprawnień konsumentów z tytułu rękojmi. Dodany ma zostać art. 568 2 k.c. stanowiący, że jeśli kupującym jest konsument, termin odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi biegnie na nowo od dnia wymiany rzeczy na wolną od wad.

  czytaj więcej

 • VAT czy PCC? Sprzedając nieruchomości, można wybrać podatek

  VAT czy PCC? Sprzedając nieruchomości, można wybrać podatek

  Kto wybudował lub przebudował budynek i używał go wyłącznie do potrzeb własnej działalności, ten może zdecydować, czy sprzeda go z VAT, czy z PCC.

  czytaj więcej

 • Co obiecała, a co spełniła – bilans rządów premier Beaty Szydło

  Co obiecała, a co spełniła – bilans rządów premier Beaty Szydło

  Większość społecznych deklaracji z exposé Beaty Szydło udało się wypełnić. Ale wiele obietnic z zakresu polityki gospodarczej pozostaje w sferze planów.

  czytaj więcej

 • Podatki 2018: W życie wejdzie 35 fundamentalnych zmian. Zobacz jakich

  Podatki 2018: W życie wejdzie 35 fundamentalnych zmian. Zobacz jakich

  W przyszłym roku wejdzie w życie 35 fundamentalnych zmian podatkowych. Zebraliśmy te, nad którymi prace zostały już zakończone lub właśnie są na finiszu.

  czytaj więcej

 • JPK_VAT dla wszystkich firm. Śliż: Liczymy na to, że podatnicy poradzą sobie z nowym obowiązkiem

  JPK_VAT dla wszystkich firm. Śliż: Liczymy na to, że podatnicy poradzą sobie z nowym obowiązkiem

  - Byłoby zupełnym nieporozumieniem, gdybym powiedział, że wprowadzamy przepisy i nie będziemy ich egzekwować. Z całą pewnością będziemy to robić, szczególną uwagę przykładając do terminowego składania JPK_VAT- mówi Wojciech Śliż w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2018 roku

  Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2018 roku

  Na rozstrzygnięcie NSA czekają m.in. wynajmujący nieruchomości na doby, pracownicy jeżdżący prywatnie służbowymi autami oraz muzycy chcący odliczać 50-proc. koszty. TSUE natomiast zajmie się gminami, komornikami oraz VAT od noclegów i posiłków.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają. Zwróciliśmy też uwagę na wyroki kontrowersyjne oraz takie, które przełamały dotychczasową linię orzeczniczą. Staraliśmy się wskazać orzeczenia nowe, precedensowe, wyjaśniające wcześniejsze wątpliwości podatników, fiskusa i sądów, a także takie, które są szansą na ostateczne zakończenie sporów albo właśnie je otwierają. Dziś prezentujemy te, które dotyczyły podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Korekta roczna podatku od towarów i usług może oznaczać konieczność dopłaty

  Korekta roczna podatku od towarów i usług może oznaczać konieczność dopłaty

  Gminy, które dokonywały w 2017 r. częściowego odliczenia VAT na podstawie prewspółczynnika, a także współczynnika, muszą po zakończeniu roku skorygować podatek. Trzeba to zrobić do 26 lutego

  czytaj więcej

 • Wynajem zamiast sprzedaży powoduje obowiązek korekty

  Wynajem zamiast sprzedaży powoduje obowiązek korekty

  Firma, która nie mogąc sprzedać domów, podjęła decyzję o ich wynajmie z opcją zakupu, musi skorygować VAT odliczony przy budowie – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Ułatwienia dla podatników mają wejść w życie w 2019 roku

  Ułatwienia dla podatników mają wejść w życie w 2019 roku

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podtrzymało pomysł ulgi na złe długi w podatkach dochodowych oraz jednorazowego rozliczania do 5 mln zł straty. Przedsiębiorcy wrzucaliby w koszty wynagrodzenie małżonka i małoletnich dzieci.

  czytaj więcej

 • Służbowe auto wykorzystywane prywatnie? Sprawdź, jak odliczyć VAT

  Służbowe auto wykorzystywane prywatnie? Sprawdź, jak odliczyć VAT

  Spółka planuje zakup samochodu osobowego z przeznaczeniem dla konkretnego pracownika, który będzie go wykorzystywał przy wykonywaniu obowiązków służbowych związanych z obsługą klientów na terenie kraju, ale również do celów prywatnych. Podstawą do użytkowania samochodu służbowego będzie umowa o powierzeniu auta zawarta między pracownikiem a spółką. Firma nie ustali miesięcznego limitu kilometrów, jaki pracownik może przejechać, wykorzystując samochód służbowy do celów prywatnych. Nie będzie również pobierać żadnych opłat z tego tytułu. Pojawia się więc pytanie, jak w takim przypadku odliczać VAT od takiej formy użytkowania pojazdu?

  czytaj więcej

 • Budżet na plusie, bo mniej dokłada do emerytur

  Budżet na plusie, bo mniej dokłada do emerytur

  Znów mamy nadwyżkę w państwowej kasie, po styczniu wyniosła 8,6 mld zł. Ale to nie wzrost wpływów z VAT ją wygenerował.

  czytaj więcej

 • Faktura korygująca nie zawsze właściwa. Sądy nie ułatwiają życia podatnikom

  Faktura korygująca nie zawsze właściwa. Sądy nie ułatwiają życia podatnikom

  Wykładnia krajowych przepisów o fakturowaniu przyjęta w części interpretacji podatkowych i orzeczeń, m.in. w lutowych wyrokach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, może prowadzić do nieracjonalnego formalizmu. W efekcie zaś zmuszać podatników do podejmowania dodatkowych, często uciążliwych dla nich działań.

  czytaj więcej

 • Tak państwo przegrywa ze spółką rodziny Kulczyków

  Tak państwo przegrywa ze spółką rodziny Kulczyków

  Choć spółka zarządzająca fragmentem trasy A2 wpłaciła prawie 1,4 mld zł, to państwo nie może korzystać z tych pieniędzy.

  czytaj więcej

 • W małżeństwie nie ma faktur, odliczenia VAT ani ulgi na złe długi

  W małżeństwie nie ma faktur, odliczenia VAT ani ulgi na złe długi

  Nie ma dostawy, gdy firma żony sprzedaje towar firmie męża, a oboje łączy wspólność majątkowa – orzekł wczoraj NSA.

  czytaj więcej

 • Umowa zlecenie - kontrowersyjna, ale potrzebna

  Umowa zlecenie - kontrowersyjna, ale potrzebna

  Umowa-zlecenie jest popularną formą zatrudnienia stanowiącą alternatywę dla stosunku pracy. Niestety prawna sytuacja tej umowy jest niejasna i nie do końca wiadomo, jaki status ma zleceniobiorca. Coraz głośniej mówi się też o znacznym ograniczeniu, a nawet likwidacji umów-zleceń. Wyeliminowanie świadczenia pracy na tej podstawie jest jednym z założeń projektu nowego kodeksu pracy, który po zakończeniu nad nim prac przez komisję kodyfikacyjną trafił do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jednocześnie coraz częściej zawierane są obecnie kontrakty menedżerskie, które stanowią tak naprawdę szczególny przypadek umowy-zlecenia.

  czytaj więcej

 • Samochód w firmie. Zobacz, jak rozliczyć podatek do służbowego auta

  Samochód w firmie. Zobacz, jak rozliczyć podatek do służbowego auta

  Służbowy samochód jest jednym z podstawowych narzędzi wykonywania działalności gospodarczej. Jednocześnie jednym z najbardziej problematycznych. I to zarówno pod względem podatku dochodowego i VAT od firm, jak i opodatkowania przychodów ich pracowników – użytkowników samochodów osobowych.

  czytaj więcej

 • Czy można odliczyć VAT z faktur podatnika, który nie jest zarejestrowany jako czynny

  Czy można odliczyć VAT z faktur podatnika, który nie jest zarejestrowany jako czynny

  KOWTECH spółka z o.o. jest producentem zaawansowanych urządzeń przemysłowych. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej spółka nabywa towary i usługi od licznych kontrahentów. Niejednokrotnie są to niewielkie podmioty, w tym osoby fizyczne wykonujące jednoosobowo działalność gospodarczą. KOWTECH jest czynnym podatnikiem VAT, a całość jego sprzedaży podlega opodatkowaniu VAT. Część produkowanych urządzeń dostarczana jest do kontrahentów poza Polską – do UE i państw trzecich. Wówczas dostawy opodatkowane są VAT obliczonym według stawki 0 proc., odpowiednio jako WDT lub eksport. W związku z powyższym spółka dokonuje odliczenia VAT zawartego w cenie nabywanych towarów i usług.

  czytaj więcej

 • Od osiągniętego sukcesu również można odliczyć VAT

  Od osiągniętego sukcesu również można odliczyć VAT

  Podatek od premii za osiągnięcie wyników można potrącić nawet wtedy, gdy jest ona wypłacana na podstawie innej faktury niż wynagrodzenie podstawowe – potwierdził dyrektor KIS.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników