pit 36

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pit 36. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pit 36.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PIT 2015 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

  PIT 2015 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

  Wszystkie osoby, które w 2015 roku uzyskały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, muszą rozliczyć się z fiskusem. 2 maja mija termin na złożenie najpopularniejszych zeznań, czyli PIT-36 i PIT-37.

  czytaj więcej

 • Podatek dochodowy: Nie każdemu będzie się opłacało dorobić w 2017 roku

  Podatek dochodowy: Nie każdemu będzie się opłacało dorobić w 2017 roku

  Nie ma drugiego państwa na świecie, w którym konstrukcja skali podatkowej w podatku od dochodów osobistych byłaby tak oryginalna jak ta, którą ostatnio uchwaliliśmy.

  czytaj więcej

 • PIT 2016 krok po kroku: Terminy, rozliczenie przez internet, korekta

  PIT 2016 krok po kroku: Terminy, rozliczenie przez internet, korekta

  Każda osoba, która w 2016 roku uzyskała przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, musi rozliczyć się z fiskusem - w przypadku najpopularniejszych PIT-36 i PIT-37 termin mija 1 maja 2017 roku.

  czytaj więcej

 • Podatki 2017: Nieliczni zyskają, dla większości bez zmian

  Podatki 2017: Nieliczni zyskają, dla większości bez zmian

  W 2017 r. ci, których dochód do opodatkowania nie przekroczy 6600 zł rocznie, nie zapłacą fiskusowi ani złotówki. Stracą ci, którzy wejdą w drugi próg podatkowy (85 528 zł), a najwięcej osoby, które zarabiają najlepiej. Dla większości Polaków jednak nic się nie zmieni

  czytaj więcej

 • Arak: Rząd zmarnował szansę na reformę podatków

  Arak: Rząd zmarnował szansę na reformę podatków

  PiS zabrało się do najbardziej ambitnej reformy systemu ubezpieczeń społecznych i podatków od początku lat 90. Chciało wprowadzić jednolitą daninę, która kończyłaby fikcję kilku strumieni finansowych od pracodawcy do urzędów skarbowych i ZUS. Zmiany miały też zwiększyć progresywność klina podatkowego, czyli sumy danin publicznych, jakie płacą wszyscy Polacy (dzisiaj to przeciętnie 36 proc. wynagrodzenia). Wicepremier Mateusz Morawiecki z reformy jednak zrezygnował, bo nie zgadzał się, by pracodawcy płacili większe podatki, choć wypracowane przez rządowy zespół zmiany niekoniecznie do tego prowadziły.

  czytaj więcej

 • Wielu przedsiębiorców stanie przed wyborem ulgi

  Wielu przedsiębiorców stanie przed wyborem ulgi

  Co lepsze: nowa jednorazowa amortyzacyjna do wysokości 100 tys. zł czy stara z limitem 215 tys. zł? Taką decyzję będą musieli podjąć mali podatnicy oraz startujący dopiero w biznesie.

  czytaj więcej

 • Publiczne szpitale są winne już ponad 11 mld zł

  Publiczne szpitale są winne już ponad 11 mld zł

  Długi szpitali w dziewięć miesięcy urosły o ponad 19 proc. Powinny natychmiast spłacić 2,1 mld zł.

  czytaj więcej

 • Rozliczenie PIT za 2016 rok: Fiskus proponuje nowy sposób, ale czy lepszy?

  Rozliczenie PIT za 2016 rok: Fiskus proponuje nowy sposób, ale czy lepszy?

  PROBLEM: Resort finansów zapowiedział ułatwienia w składaniu zeznań przez internet za 2016 r. Jednocześnie podatnicy będą mogli korzystać z dotychczasowych sposobów przesyłania e-formularzy. Wyjaśniamy, na czym polegają różnice między dotychczasowymi i nową metodą przesyłania PIT.

  czytaj więcej

 • Abonament RTV na nowych zasadach: Operatorzy przekażą dane klientów Poczcie Polskiej

  Abonament RTV na nowych zasadach: Operatorzy przekażą dane klientów Poczcie Polskiej

  Operatorzy kablowi i platformy satelitarne będą musieli przekazać Poczcie Polskiej dane swoich klientów – zakłada nowelizacja ustawy abonamentowej. Długi zalegających z opłatą zostaną umorzone.

  czytaj więcej

 • Polacy nie rozumieją systemu podatkowego. Kaźmierczak: Stwórzmy go od nowa

  Polacy nie rozumieją systemu podatkowego. Kaźmierczak: Stwórzmy go od nowa

  Nieprzyjazny, niesprawiedliwy, skomplikowany i niezrozumiały. Takimi przymiotnikami Polacy opisują polski system podatkowy. Za jego uproszeniem postuluje 93 proc. społeczeństwa. Takie wnioski wpłyną z raportu pn. „Czego Polacy nie wiedzą o podatkach” firmy Maison&Partners.

  czytaj więcej

 • 500 plus wspiera ścianę wschodnią

  500 plus wspiera ścianę wschodnią

  Lubelskie, podkarpackie, podlaskie – w tych województwach odsetek dzieci uprawnionych do świadczenia jest najwyższy.

  czytaj więcej

 • Kobiety wracają do pracy po porodzie? Ubezpieczenia społeczne? Te dogmaty mogą przestać obowiązywać

  Kobiety wracają do pracy po porodzie? Ubezpieczenia społeczne? Te dogmaty mogą przestać obowiązywać

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

  czytaj więcej

 • PIT za 2016 rok. Ulgi i odliczenia czyli jak obniżyć podatek

  PIT za 2016 rok. Ulgi i odliczenia czyli jak obniżyć podatek

  Podatnicy mogą zaoszczędzić uwzględniając w formularzu podatkowym poniesione w 2016 roku wydatki. Czas na rozliczenie się z fiskusem i wykorzystanie przysługujących podatnikom ulg mija 2 maja. Co uwzględnić w formularzu by odprowadzić jak najmniejszy podatek?

  czytaj więcej

 • MF: 2 maja pracownicy KAS będą dyżurować w urzędach skarbowych

  MF: 2 maja pracownicy KAS będą dyżurować w urzędach skarbowych

  W ostatni dzień składania PIT-ów za zeszły rok, we wtorek 2 maja, pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej będą dyżurować w urzędach skarbowych - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów. Resort wskazał na rekordową liczbę złożonych e-deklaracji - 8 mln 570 tys.

  czytaj więcej

 • Ekonomiści: Rząd odnosi sukcesy w poprawie ściągalności podatków

  Ekonomiści: Rząd odnosi sukcesy w poprawie ściągalności podatków

  Bardzo dobre dane o wykonaniu budżetu po kwietniu świadczą o tym, że rząd odnosi sukcesy, jeśli chodzi o poprawę ściągalności podatków a tegoroczny budżet jest bezpieczny. Tak dobrej sytuacji budżet nie miał przez ostatnie 17 lat - oceniają ekonomiści rozmawiający z PAP.

  czytaj więcej

 • W jaki sposób biuro podróży powinno wykazać sprzedaż wycieczki na Maltę

  W jaki sposób biuro podróży powinno wykazać sprzedaż wycieczki na Maltę

  Podatniczka (podatnik VAT czynny) prowadzi małe biuro podróży. 2 czerwca 2017 r. nabyła we własnym imieniu i na własny rachunek od oddziału niemieckiego biura podróży w Polsce 10 miejsc na wycieczkę 7-dniową na Maltę (23–29 czerwca 2017 r.). Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu na Malcie oraz ubezpieczenie. Koszt jednego miejsca to 3500 zł. Zakup usługi został udokumentowany wystawioną i otrzymaną przez podatniczkę 2 czerwca 2017 r. fakturą na kwotę 35 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, zawierała natomiast adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Za nabyte miejsca wycieczkowe podatniczka zapłaciła przelewem na rachunek oddziału niemieckiego biura podróży 2 czerwca. Przedmiotowe miejsca na wycieczkę na Maltę podatniczka sprzedała we własnym imieniu i na własny rachunek w połowie czerwca 2017 r. osobom indywidualnym w cenie 4000 zł za miejsce (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż wycieczek tym osobom została udokumentowana wyłącznie paragonami fiskalnymi. Jak powinna rozliczyć VAT i podatek dochodowy od osób fizycznych od zakupu i sprzedaży tych miejsc wycieczkowych? Podatniczka rozlicza się podatkiem liniowym i prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą kasową. Podatek od towarów i usług i zaliczki na PIT płaci za okresy miesięczne. Podatniczka posiada status mikroprzedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników