podatek do zapłaty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu podatek do zapłaty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące podatek do zapłaty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Karta bezpieczniejsza niż gotówka. Także dzięki kontroli nad wydatkami

  Karta bezpieczniejsza niż gotówka. Także dzięki kontroli nad wydatkami

  Prowadzenie biznesu wymaga ciągłej kontroli firmowych finansów. Korzystanie z kart płatniczych dedykowanych dla firm ułatwia to zadanie, pozwalając płacić za firmowe wydatki łatwo, wygodnie i bezpiecznie. Dzięki kartom można opłacać wszelkie wydatki związane z prowadzoną działalnością: w kraju i za granicą, osobiście lub na odległość – przez Internet lub telefon.

  czytaj więcej

 • Starosta nie ma podstaw do weryfikowania prawa własności pojazdu

  Starosta nie ma podstaw do weryfikowania prawa własności pojazdu

  TEZA: W postępowaniu administracyjnym o rejestrację pojazdu wnioskodawca powinien wykazać się tytułem do pojazdu. Musi złożyć odpowiedni dokument, a organy administracji nie są uprawnione do ustalania, czy doszło do skutecznego nabycia prawa własności.

  czytaj więcej

 • VAT: Prezes odpowie za błędy nawet po odejściu

  VAT: Prezes odpowie za błędy nawet po odejściu

  Prezes spółki odpowie za błędnie rozliczony VAT. Nawet gdy decyzja wymierzająca zaległy podatek zostanie wydana już po jego ustąpieniu z funkcji – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Podatek od sklepów ma wiele luk

  Podatek od sklepów ma wiele luk

  Niezgodność z dyrektywą o VAT to najpoważniejszy zarzut dotyczący nowej daniny. Wątpliwości dotyczą też rozliczania rabatów posprzedażowych, a także tego, w jaki sposób ustalić, że nabywcą był konsument.

  czytaj więcej

 • Ulga na dzieci nie jest ulgą z tytułu bycia rodzicem

  Ulga na dzieci nie jest ulgą z tytułu bycia rodzicem

  Z ulgi prorodzinnej może skorzystać tylko ten podatnik, który w danym roku podatkowym nie tylko posiadał władzę rodzicielską, ale również ją wykonywał – przypomniał NSA.

  czytaj więcej

 • Akcjonariusze PGE: Nie damy się Państwu!

  Akcjonariusze PGE: Nie damy się Państwu!

  Skarb Państwa zamierza przegłosować uchwałę o podniesieniu wartości nominalnej akcji spółki. Musi jednak liczyć się z dużym oporem ze strony mniejszościowych udziałowców. Sprawa może mieć finał w sądzie.

  czytaj więcej

 • Podatek sfinansowany z kapitału zapasowego spółka zapłaci za akcjonariuszy

  Podatek sfinansowany z kapitału zapasowego spółka zapłaci za akcjonariuszy

  Podwyższenie kapitału zakładowego z kapitału zapasowego jest dopuszczalne i nie należy do rzadkości. Operacja staje się jednak unikalna, gdy jej wartość wynosi ponad 5,6 mld zł. A z takim niecodziennym zdarzeniem możemy mieć do czynienia już w najbliższy poniedziałek.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć wydatki na zakup odzieży ochronnej w CIT i VAT

  Jak rozliczyć wydatki na zakup odzieży ochronnej w CIT i VAT

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) nabyła 5 września 2016 r. od firmy X odzież roboczą i obuwie robocze na łączną kwotę 6150 zł, w tym VAT 1150 zł. Ogółem zakupiono 20 kompletów odzieży i 20 par obuwia (odzież robocza – wartość jednego zestawu 150 zł, obuwie robocze – wartość jednej pary 100 zł). Odzież, obuwie robocze i środki ochrony indywidualnej zostały nabyte z zamiarem przekazania pracownikom magazynu zgodnie z wymogami prawa pracy. Spółka ABC zajmuje się importem i dystrybucją materiałów budowlanych. Faktura dokumentująca nabycie przedmiotowej odzieży i obuwia roboczego została wystawiona 5 września 2016 r. Spółka ABC odebrała tę fakturę w dniu jej wystawienia łącznie z nabytymi towarami. Zapłaty za fakturę spółka dokonała 19 września 2016 r., w ostatnim dniu umownego terminu płatności. Przewidywany okres używania odzieży i obuwia jest dłuższy niż rok, ale spółka chciałaby te wydatki zaliczyć wprost do kosztów uzyskania przychodów. Jak spółka powinna rozliczyć nabycie tych towarów na gruncie VAT i CIT? Podatek VAT i zaliczki na CIT spółka płaci miesięcznie, a jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy.

  czytaj więcej

 • Czy i kiedy opłata manipulacyjna nie podlega VAT

  Czy i kiedy opłata manipulacyjna nie podlega VAT

  Goście, którzy planują skorzystać z zakwaterowania w hotelu, mogą telefonicznie lub e-mailowo zarezerwować pokój. Ustalają standard pokoju, termin noclegów i cenę. Do określonej daty mogą bezkosztowo anulować rezerwację. Jeśli tego nie zrobią, a nie przyjadą, muszą zapłacić hotelowi opłatę no-show charge (opłata za niedojechanie). Jest VAT od tej opłaty czy go nie ma?

  czytaj więcej

 • Znamy już skutki pakietu paliwowego. Także negatywne

  Znamy już skutki pakietu paliwowego. Także negatywne

  Organy skarbowe wszczęły już dwa postępowania o cofnięcie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego. Powód to naruszenie przepisów nakazujących zapłatę VAT w ciągu 5 dni.

  czytaj więcej

 • Firma dla pozoru nie uprawnia do odliczenia VAT

  Firma dla pozoru nie uprawnia do odliczenia VAT

  Dentystka, która stworzyła sztuczny łańcuch dostaw nieruchomości po to, by odjąć podatek naliczony przy ich zakupie, nie skorzysta z tego prawa – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Obligacje przychodowe - legalny sposób na pustkę w gminnym portfelu

  Obligacje przychodowe - legalny sposób na pustkę w gminnym portfelu

  Jest instrument finansowy, który pomoże sięgnąć po unijne wsparcie, nawet gdy art. 243 ustawy o finansach publicznych nie pozwala na kredyt. Mimo że zastosowanie go nie jest proste, to warto spróbować.

  czytaj więcej

 • Rozliczenia: Grosz niedopłaty oznacza wyższe odsetki

  Rozliczenia: Grosz niedopłaty oznacza wyższe odsetki

  Nie ma znaczenia, czy pomyłka jest mała, czy duża. Spółka, która sama zauważyła błąd i wpłaciła 17 mln zł zaległości, nie ma prawa do niższych odsetek. Zabrakło 1,5 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Podejrzenie przestępstwa nie wzruszy decyzji

  Podejrzenie przestępstwa nie wzruszy decyzji

  Jeżeli nie ma wyroku skazującego, to nie ma przestępstwa, przez co odpada jeden z powodów wznowienia zakończonego już postępowania – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Zwrot darowizny: Czy trzeba płacić podatek?

  Zwrot darowizny: Czy trzeba płacić podatek?

  Jeżeli obdarowany oddaje darczyńcom pieniądze, nie trzeba płacić podatku od spadków i darowizn – potwierdził dyrektor katowickiej izby.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników