podatek kupno samochodu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu podatek kupno samochodu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące podatek kupno samochodu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ekonomiczni idole Morawieckiego. Oto na jakich teoriach wicepremier oparł swój plan

  Ekonomiczni idole Morawieckiego. Oto na jakich teoriach wicepremier oparł swój plan

  Plan Morawieckiego nie wziął się znikąd. Ma solidną podbudowę. Szkoda tylko, że w niesolidnych i nieprzekonujących teoriach ekonomicznych

  czytaj więcej

 • Przepisy zmuszają dilerów samochodowych do rezygnacji z pełnego odliczenia VAT

  Przepisy zmuszają dilerów samochodowych do rezygnacji z pełnego odliczenia VAT

  Powód? W przypadku aut demonstracyjnych nie są w stanie spełnić wymogu, który nałożył na nich ustawodawca. Eksperci biją na alarm. Uważają, że przepisy dają jedynie iluzoryczną możliwość pełnego odliczenia podatku. W ten sposób na naszych oczach narusza się zasadę neutralności i proporcjonalności VAT – dodają.

  czytaj więcej

 • Okulary dla pracownika: Czy przychód uzyskany przez niego z tego tytułu będzie zwolniony od podatku?

  Okulary dla pracownika: Czy przychód uzyskany przez niego z tego tytułu będzie zwolniony od podatku?

  Świadczenia pozapłacowe to istotny element systemu motywowania pracowników. Niestety trudniejszą stroną zagadnienia jest ich rozliczenie podatkowe. Aby mówić o przychodzie pracownika, należy jasno wykazać, że świadczenie było skierowane indywidualnie do pracownika i spowodowało przysporzenie w jego majątku. Takiego problemu nie ma zasadniczo w przypadku wynikających z umowy wynagrodzeń pieniężnych, czy to zasadniczych, czy to uznaniowych. Są one przychodem pracownika. Problemy podatkowe pojawiają się w przypadku świadczeń nieodpłatnych bądź zwrotu kosztów wydatków, które służą faktycznie działalności pracodawcy.

  czytaj więcej

 • Od 1 lipca łatwiej sprawdzić, czy fiskus nie zabezpieczył się na ruchomościach podatnika

  Od 1 lipca łatwiej sprawdzić, czy fiskus nie zabezpieczył się na ruchomościach podatnika

  Wprowadzony jeden Rejestr Zastawów Skarbowych niewątpliwie usprawni system, który stanie się bardziej użyteczny dla przeprowadzających transakcje kupna i sprzedaży - mówi w wywiadzie dal DGP Adam Stanach, adwokat współpracujący z TAX-US Podatki Doradztwo Zbigniew Błaszczyk.

  czytaj więcej

 • Nie używać w celu innego użycia. Instrukcji obsługi nie rozumieją nawet językoznawcy

  Nie używać w celu innego użycia. Instrukcji obsługi nie rozumieją nawet językoznawcy

  Choć mają być zrozumiałe i pisane prostym językiem, to nierzadko są nielogiczne i skomplikowane do granic możliwości. Bywa, że instrukcji obsługi nie rozumieją nawet językoznawcy.

  czytaj więcej

 • Warto sprawdzić korzyści, jakie niesie ze sobą nowa premia amortyzacyjna

  Warto sprawdzić korzyści, jakie niesie ze sobą nowa premia amortyzacyjna

  W tym studium przypadku firma planuje zakup środków trwałych i zastanawia się, którą premię amortyzacyjną zastosować: limitowaną do kwoty 50 tys. euro czy nową. Przypomnijmy, że ta druga obowiązuje od 12 sierpnia tego roku, ale prawodawca zastrzegł, iż może mieć zastosowanie do środków trwałych nabytych od początku 2017 r. Aby z niej skorzystać w postaci jednorazowego odpisu amortyzacyjnego, należy nabyć fabrycznie nowy środek trwały. Nie chodzi przy tym o dowolny środek trwały, a jedynie taki, który zaliczony jest do odpowiedniej grupy KŚT. Ponadto na taki fabrycznie nowy środek trwały trzeba wydać nie mniej niż 10 000 zł. Limit ma charakter roczny, dlatego warto sobie tak zaplanować zakupy, by i w jednym, i w drugim roku całkowicie skorzystać z premii. 

  czytaj więcej

 • Nie tak łatwo uciec przed PCC od kupna pojazdu

  Nie tak łatwo uciec przed PCC od kupna pojazdu

  Fiskus nie ma wątpliwości: krótki wyjazd za granicę, by kupić tam samochód, nie pozwoli uniknąć 2-proc. podatku od czynności cywilnoprawnych.

  czytaj więcej

 • Słowik: Bitcoiny – pewny zarobek. Dla skarbówki

  Słowik: Bitcoiny – pewny zarobek. Dla skarbówki

  Na bitcoinie w zeszłym roku zarobiło sporo osób. Teraz jednak większość z tygodnia na tydzień traci. Niektórzy, godząc się z tym, wycofują kapitał i zamieniają wirtualną walutę na oficjalne środki płatnicze. Inni żyją w nadziei, że się odkują. Ale nadal można na nim zarobić majątek. I to bez ryzyka straty.

  czytaj więcej

 • Samochody elektryczne niebezpieczne dla podatników

  Samochody elektryczne niebezpieczne dla podatników

  O tym, że elektromobilność stoi w miejscu, świadczy nie tylko brak możliwości kupienia ekologicznych aut bez akcyzy. E-mobility stopuje także nowy, wyższy limit kosztów amortyzacji pojazdów na prąd. Po pierwsze dlatego, że nie dotyczy on popularnych hybryd, lecz jedynie aut elektrycznych. A po drugie, że do tych ostatnich i tak na razie nie może być zastosowany, bo choć przepisy już obowiązują, to na podwyższenie limitu wciąż nie ma zgody Komisji Europejskiej. Ale to nie koniec pułapek – kolejna dotyczy limitowania w kosztach składek autocasco.

  czytaj więcej

 • Bitcoinowa karuzela. Raz Ministerstwo Finansów odbiera, potem udaje, że daje [OPINIA]

  Bitcoinowa karuzela. Raz Ministerstwo Finansów odbiera, potem udaje, że daje [OPINIA]

  Kto będzie chciał zapłacić milionowy podatek od obrotu kryptowalutami - może zapłacić. Ale jeśli ktoś nie chce, to może nie płacić, a fiskus potraktuje go łagodnie. Brzmi kuriozalnie? To najnowsze stanowisko urzędników Ministerstwa Finansów do kłopotu, który sprawili wszystkim bitcoinowcom, a w ostatecznym rozrachunku - samym sobie.

  czytaj więcej

 • Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ws. opłaty emisyjnej w paliwach

  Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ws. opłaty emisyjnej w paliwach

  Posłowie w czwartek nie zgodzili się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu noweli ustawy przewidującej m.in. wprowadzenie opłaty emisyjnej w paliwach. Odrzucenia chciała opozycja, która twierdzi, że będzie to kolejny podatek. ME twierdzi z kolei, że opłata nie spowoduje wzrostu cen paliw.

  czytaj więcej

 • Koniec podatku od spadków i darowizn

  Koniec podatku od spadków i darowizn

  Wczorajszy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nie pozostawia wątpliwości: jeśli zgodnie z poleceniem darczyńcy lub testatora kupimy sobie mieszkanie, samochód czy choćby telefon, to fiskus nie dostanie od tego ani grosza. Eksperci mówią wprost: To rewolucja!

  czytaj więcej

 • MF szykuje uproszczenia w podatkach, docelowo zlikwiduje 'podatkową niepewność'

  MF szykuje uproszczenia w podatkach, docelowo zlikwiduje 'podatkową niepewność'

  Ministerstwo Finansów pracuje nad uproszczeniami w przepisach, których kluczowe cele to: mniej biurokracji w podatkach, niższe podatki dla biznesu i inwestycji, bardziej przyjazne przepisy oraz wzrost bezpieczeństwa podatników, podał resort. Docelowo resort zamierza "zlikwidować podatkową niepewność, bardziej dokuczliwą od obowiązków podatkowych".

  czytaj więcej

 • Gruza: Projekty dot. budowy systemu podatkowego 3xP powinny być gotowe jesienią br.

  Gruza: Projekty dot. budowy systemu podatkowego 3xP powinny być gotowe jesienią br.

  Projekty zmian dotyczące budowy podatkowego systemu 3xP: przejrzystego, prostego i przyjaznego, powinny zostać pokazane jesienią tego roku - powiedział PAP w środę wiceminister finansów Paweł Gruza.

  czytaj więcej

 • Ceny polis OC: Po latach wzrostów nadchodzi spadek?

  Ceny polis OC: Po latach wzrostów nadchodzi spadek?

  Drastyczne podwyżki cen polis zaczęły niepokoić nie tylko kierowców, ale nawet wzbudziły zainteresowanie UOKiK. Chociaż stawki rosną wolniej niż w latach ubiegłych, to nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Czy możemy liczyć, że ten trend się odwróci?

  czytaj więcej

 • Zmiana przepisów może znacząco wpłynąć na koszty używania samochodów w firmie?

  Zmiana przepisów może znacząco wpłynąć na koszty używania samochodów w firmie?

  Zarząd spółki za zgodą właścicieli podjął decyzję o zakupie samochodów służbowych dla członków zarządu oraz przedstawicieli wyższej oraz średniej kadry kierowniczej. W tej sprawie została podjęta stosowna uchwała zarządu. Jednocześnie członkowie zarządu zadecydowali, że dyrektor finansowy Jacek Dąbrowolski przygotuje plan rzeczowo-finansowy, w którym uwzględni nie tylko potrzeby spółki, ale również to, by zakup był jak najbardziej optymalny podatkowo.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników