podatek od garażu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu podatek od garażu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące podatek od garażu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Można zrezygnować z budowy i sprzedać ziemię bez VAT

  Można zrezygnować z budowy i sprzedać ziemię bez VAT

  Podatnik pozbywający się działek, na których planował wznieść dom dla siebie, nie jest z tego tytułu obciążony daniną od towarów i usług – orzekł warszawski WSA.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność współwłaścicieli - niekonstytucyjny relikt w interesie fiskusa

  Odpowiedzialność współwłaścicieli - niekonstytucyjny relikt w interesie fiskusa

  W jednym przypadku – garaży wielostanowiskowych w budynkach mieszkalnych – zasada solidarnej odpowiedzialności współwłaścicieli za podatek od nieruchomości została zniesiona. Ale w innych – utrzymana. To błąd.

  czytaj więcej

 • Prezes wraca służbowym samochodem do domu bez podatku

  Prezes wraca służbowym samochodem do domu bez podatku

  Menedżer, który dojeżdża do pracy firmowym autem, nie płaci z tego powodu PIT. Kluczowe jest to, że musi się opiekować pojazdem i mieć ułatwiony kontakt z klientami – stwierdził dyrektor katowickiej izby.

  czytaj więcej

 • Co zmienia ustawa o samorządzie gminnym?

  Co zmienia ustawa o samorządzie gminnym?

  Prezydent 20 lipca 2015 r. podpisał ustawę z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1045). Wprowadza ona zmiany m.in. w ustawach: o podatku od spadków i darowizn, o podatku rolnym, o podatkach i opłatach lokalnych, o podatku od czynności cywilnoprawnych oraz o podatku leśnym. Nowelizacja wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r.

  czytaj więcej

 • W 2016 wejdą w życie nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości

  W 2016 wejdą w życie nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości

  Podpisana przez prezydenta w lipcu 2015 roku ustawa o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw, modyfikuje m. in. przepisy dotyczące podatków i opłat lokalnych. Nowe przepisy dotyczące naliczania podatku od nieruchomości będą obowiązywać od stycznia 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Podatek od nieruchomości zależy od rodzaju pomieszczenia

  Podatek od nieruchomości zależy od rodzaju pomieszczenia

  Pan Zbigniew zbudował w tym roku dom i go wykończył. Budynek ma spadzisty dach, ale poddasze jest użytkowe (ze skosami). Ponadto podatnik lubi sufity podwieszane obniżające niektóre części wybranych pomieszczeń (np. łazienka) do 2 metrów, licząc od podłogi. Musi teraz złożyć informację na podatek od nieruchomości. – Jak mam policzyć podatek od domu? Czy przyjąć powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian – pyta pan Zbigniew

  czytaj więcej

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych. Zmiany od 2016

  Podatek od czynności cywilnoprawnych. Zmiany od 2016

  Od 1 stycznia 2016 wchodzą w życie przepisy nowelizujące ustawę o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zmiany uszczelniają system podatkowy i rozszerzają katalog sytuacji, gdy PCC jest należny

  czytaj więcej

 • Podatek od garaży: Stawka wyższa niż dla budynków mieszkalnych

  Podatek od garaży: Stawka wyższa niż dla budynków mieszkalnych

  Miejsce postojowe w budynku wielorodzinnym stanowiące przedmiot odrębnej własności jest opodatkowane według stawki przewidzianej dla budynków pozostałych, a więc kilkakrotnie wyższej niż dla budynków mieszkalnych.

  czytaj więcej

 • Radykalny islam na Bałkanach

  Radykalny islam na Bałkanach

  „Państwo Islamskie założyło na Bałkanach tajną bazę”, „bojownicy kalifatu uderzą na Europę przez Bałkany” – czytamy raz po raz. Alarmujące wieści rzadko mają jednak ciąg dalszy. Na Bałkanach są radykałowie – tyle że dosyć senni

  czytaj więcej

 • Domniemanie legalności zarobkowania: Od 2016 r. trudniej będzie się uchronić przed opodatkowaniem PIT

  Domniemanie legalności zarobkowania: Od 2016 r. trudniej będzie się uchronić przed opodatkowaniem PIT

  Od początku 2016 roku znacznie trudniej będzie się uchronić przed opodatkowaniem PIT, gdyż obowiązywać będzie domniemanie legalności zarobkowania.

  czytaj więcej

 • Nieujawnione dochody od 2016 r.: Wydajesz, to znaczy zarobiłeś

  Nieujawnione dochody od 2016 r.: Wydajesz, to znaczy zarobiłeś

  Problem nieujawnionych przychodów sprowadza się do tego, że... nie zostały one ujawnione przez podatnika. Kluczowe znaczenie ma to, jak w uniwersalny sposób ująć w przepisach, co zawiera się w takiej kategorii.

  czytaj więcej

 • Podatki 2015/2016: Największe sukcesy i porażki

  Podatki 2015/2016: Największe sukcesy i porażki

  Rok 2015 przyniósł wiele zmian podatkowych. Wspólnie z ekspertami przygotowaliśmy więc zestawienie najlepszych i najgorszych. Uwzględniliśmy przepisy, które zostały uchwalone w 2015 r. i weszły w życie w trakcie ubiegłego roku, jak i obowiązujące od 1 stycznia 2016 r. Typując HIT, eksperci kierowali się tym, czy rozwiązanie pozytywnie wpłynęło lub wpłynie na prowadzenie działalności gospodarczej oraz czy jest ono korzystne dla obywateli. Typując BUBEL, brali pod uwagę to, czy dany przepis utrudni życie firmom i obywatelom oraz czy jest niejasny i może rodzić spory z fiskusem. Niekwestionowanym HITEM okazała się likwidacja przepisów dotyczących korekty kosztów w podatkach dochodowych. Przez kilka lat były to największy bubel podatkowy. Eksperci docenili to, że został zlikwidowany.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach lokalnych. Korzyść dla gminy, a nie tych, co płacą

  Zmiany w podatkach lokalnych. Korzyść dla gminy, a nie tych, co płacą

  Daninę do 100 zł trzeba będzie uiścić jednorazowo, a nie ratalnie. Zniknie optymalizacja dotycząca części wspólnych budynków, a także możliwość zapłaty niższego podatku, gdy nieruchomość nie może być użytkowana ze względów technicznych. W efekcie na zmianach w większym stopniu zyskają gminy niż właściciele i posiadacze gruntów, budynków i budowli. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych zmian w podatkach i opłatach lokalnych od 1 stycznia 2016 r.

  czytaj więcej

 • Zmiana systemu finansowania samorządów: Gminy mają być solidarne

  Zmiana systemu finansowania samorządów: Gminy mają być solidarne

  MF pracuje nad zmianą systemu finansowania samorządów. W tej sprawie PiS i samorządowcy mówią jednym głosem: Polska musi się rozwijać w bardziej zrównoważony sposób. Bo jak na razie dysproporcje między gminami są ogromne, a system podziału środków – trudny do ogarnięcia.

  czytaj więcej

 • Czy przy VAT należy płacić PCC?

  Czy przy VAT należy płacić PCC?

  Nowelizacja doprecyzowała zasady naliczania PCC przy czynnościach podlegających VAT. Pozwoli to uniknąć podwójnego opodatkowania.

  czytaj więcej

 • PCC 2016: W jakim urzędzie zapłacić podatek lub złożyć deklarację

  PCC 2016: W jakim urzędzie zapłacić podatek lub złożyć deklarację

  Podatnicy nie powinni już mieć wątpliwości, w jakim urzędzie zapłacić podatek lub złożyć deklarację.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa: Podatek od czynności cywilnoprawnych

  Poradnia podatkowa: Podatek od czynności cywilnoprawnych

  Na jakich zasadach przysługuje zwrot pobranego podatku; Kiedy spółka zapłaci PCC przy pożyczce odnawialnej; Jaka forma transakcji nie powoduje opodatkowania; Jakie grunty uprawniają do skorzystania ze zwolnienia; Jak rozliczyć zamianę rzeczy ruchomej; Czy zakup w postępowaniu upadłościowym skutkuje zapłatą podatku; Jak uniknąć zapłaty PCC przy pożyczce od rodziny; W którym urzędzie złożyć rozliczenie zakupu mieszkania i garażu;  Czy przy częściowym zniesieniu współwłasności konieczny jest PCC - na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na najnowszej poradni podatkowej DGP.

  czytaj więcej

 • Można amortyzować wynajmowane mieszkanie

  Można amortyzować wynajmowane mieszkanie

  - Roczny odpis amortyzacyjny wynosi wówczas 1,5 proc. wartości początkowej wynajmowanych mieszkań. Podatnicy mogą ja ustalić w uproszczony sposób, przyjmując wartość stanowiącą iloczyn metrów kwadratowych powierzchni i kwoty 988 zł - wyjaśnia Renata Targosz st. specjalista  z Urzędu Skarbowego w Wadowicach.

  czytaj więcej

 • Wynajem garażu objęty 23-proc. stawką VAT

  Wynajem garażu objęty 23-proc. stawką VAT

  Wynajem miejsc parkingowych, które nie są wpisane wraz z mieszkaniem do jednej księgi wieczystej, jest objęty podstawową stawką podatku – uznał dyrektor katowickiej izby.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne