podatek od prezentu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu podatek od prezentu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące podatek od prezentu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Karty przedpłacone, bony czy pieniądze na święta - co się bardziej opłaca pracownikowi?

  Karty przedpłacone, bony czy pieniądze na święta - co się bardziej opłaca pracownikowi?

  Wiele firm z okazji świąt decyduje się wręczyć prezenty świąteczne swoim pracownikom. Do najpopularniejszych podarunków należą bony, karty przedpłacone oraz tradycyjna gotówka. Nie wszystkie te formy wsparcia są jednak w równym stopniu korzystne dla zatrudnionych.

  czytaj więcej

 • Prezenty, bony i karty świąteczne: Kiedy są zwolnione z podatku, co najbardziej opłaca się pracownikowi

  Prezenty, bony i karty świąteczne: Kiedy są zwolnione z podatku, co najbardziej opłaca się pracownikowi

  Jeżeli świąteczny prezent od firmy pracownik otrzyma w formie karty przedpłaconej lub gotówki, to nie zapłaci podatku, o ile podarunek nie będzie wart więcej niż 380 zł. Jednak ulga podatkowa nie obowiązuje w przypadku podarunkowych bonów i talonów.

  czytaj więcej

 • Prezent dla klienta, problem dla obdarowującego

  Prezent dla klienta, problem dla obdarowującego

  Przy okazji wręczania kontrahentom świątecznych upominków pojawia się pytanie: czy wydatki na zakup takich prezentów mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

  czytaj więcej

 • Bezpłatna pomoc prawna - noworoczny prezent dla Polaków

  Bezpłatna pomoc prawna - noworoczny prezent dla Polaków

  Miliony Polaków otrzymają noworoczny prezent: obiecywaną od lat bezpłatną pomoc prawnika. Z początkiem stycznia w całej Polsce ruszają punkty bezpłatnego poradnictwa prawnego. Wszystko za sprawą wchodzącej w życie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1255).

  czytaj więcej

 • Handlując w internecie też musimy płacić podatki

  Handlując w internecie też musimy płacić podatki

  Mam w domu dużo niepotrzebnych rzeczy, np. nietrafione prezenty, których chciałabym się pozbyć. Myślałam o sprzedawaniu ich na aukcjach internetowych, ale nie chciałabym do tych zarobionych paru groszy dokładać – pisze pani Katarzyna. – Czy od sprzedaży powinnam płacić jakiś podatek a jeśli tak, to jaki?

  czytaj więcej

 • Uber zmienia kurs: Konieczne firma oraz licencja

  Uber zmienia kurs: Konieczne firma oraz licencja

  Lepiej nie ryzykować i dostosować się do wytycznych. ITD już zapowiada, że to sprawdzi. Jak? Przykładowo przez kontrolowane zakupy. Problem może być też z fiskusem, i to niestety także za nieopodatkowaną działalność wstecz.

  czytaj więcej

 • PIT: Liczy się sposób dystrybucji, a nie zawartość świątecznej paczki

  PIT: Liczy się sposób dystrybucji, a nie zawartość świątecznej paczki

  Zwolnione z PIT są prezenty z produktów skompletowanych i dostarczonych przez pracodawcę, a nie te, które pracownik wybiera z zarekomendowanych towarów – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Komentarz do ustawy o podatku od spadków i darowizn

  Komentarz do ustawy o podatku od spadków i darowizn

  Każdy z nas jako konsument codziennie płaci podatki w cenach nabywanych świadczeń. Są to podatki pośrednie. Oprócz takich co jakiś czas musimy oddać fiskusowi część swojego majątku w ramach podatków bezpośrednich. Daniną o charakterze bezpośrednim, z którą mamy najczęściej do czynienia, jest podatek dochodowy. Nie jest to jednak jedyny podatek spośród danin, które fiskus zabiera bezpośrednio podatnikowi (czasami musi go odprowadzić sam podatnik, innym razem zabierze mu go płatnik, rzadziej inkasent).

  czytaj więcej

 • Najważniejsze rzeczy, jakie trzeba wiedzieć o podatku od spadków i darowizn

  Najważniejsze rzeczy, jakie trzeba wiedzieć o podatku od spadków i darowizn

  Istotą podatku od spadków i darowizn jest to, że są nim opodatkowane wyłącznie czynności nieodpłatne. Zwracają na to uwagę zarówno organy podatkowe, jak i sądy

  czytaj więcej

 • Gminy cierpią przez nadmiar pieniędzy

  Gminy cierpią przez nadmiar pieniędzy

  Nagły zastrzyk gotówki odbija się finansową czkawką. – Ustawodawca nie przewidział takich nietypowych sytuacji – alarmują samorządowcy. Resort finansów obiecuje zmianę prawa.

  czytaj więcej

 • Nie ma jednej usługi, gdy jest dwóch odbiorców

  Nie ma jednej usługi, gdy jest dwóch odbiorców

  Jeżeli firma marketingowa obsługuje nie tylko zleceniodawcę, ale i jego klienta, to nie może twierdzić, że wydanie nagrody temu ostatniemu jest elementem jednej usługi – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Czy Polska powtórzy sukces Doliny Krzemowej?

  Czy Polska powtórzy sukces Doliny Krzemowej?

  Polska Dolina Krzemowa? Drugi Izrael? Nowy Singapur? Nie sądzę. Ale to nie znaczy, że nie mamy szansy na sukces. Tylko zamiast się zamykać w granicach kraju, powinniśmy zacząć myśleć regionalnie

  czytaj więcej

 • PIT 2015: Wersja druku ma znaczenie. Jak prawidłowo rozliczyć się z fiskusem

  PIT 2015: Wersja druku ma znaczenie. Jak prawidłowo rozliczyć się z fiskusem

  Aby prawidłowo złożyć zeznanie podatkowe, należy wybrać właściwą wersję formularza. W tym roku to szczególnie ważne, bo nową formę ma wiele z nich.

  czytaj więcej

 • Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądała polityka bez Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego udziela Przemysław Wipler, wiceprezes partii KORWIN, założyciel Fundacji Republikańskiej i Stowarzyszenia Republikanie. Poseł na Sejm RP VII kadencji.

  czytaj więcej

 • Akcyzowy prezent do poprawki

  Akcyzowy prezent do poprawki

  Zwolnienie z podatku energii elektrycznej wykorzystywanej w procesach przemysłowych budzi mnóstwo wątpliwości. Zdaniem firm fiskus zawęża preferencję, tak że w wielu przypadkach jest ona martwa.

  czytaj więcej

 • Paczka o wartości 150 zł może być bez VAT

  Paczka o wartości 150 zł może być bez VAT

  Jeżeli w koszu z prezentami przekazywanym kontrahentom są tylko towary w cenie netto nieprzekraczającej 10 zł, to nie nalicza się podatku, choćby nawet podatnik nie prowadził ewidencji obdarowanych. Potwierdził to dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach.

  czytaj więcej

 • Ile biznesmena, ile prywaciarza: Dlaczego przedsiębiorcy są w Polsce źle postrzegani

  Ile biznesmena, ile prywaciarza: Dlaczego przedsiębiorcy są w Polsce źle postrzegani

  Przez 45 lat wpajano nam, że badylarz to zło. Kradnie, oszukuje i manipuluje. Jest wrzodem na zdrowym ciele socjalistycznej gospodarki. W końcu centralne planowanie i regulowane ceny zastąpił rynek (ze wszystkimi swoimi wadami). Ekonomii tak racjonalnej jak członek z ramienia już nie ma, ale negatywny wizerunek przedsiębiorcy ciągle żyje swoim życiem. Zakorzenione bardzo silnie i głęboko negatywne emocje w stosunku do wszystkich, którym coś się udało, są bardzo polskie, niepodważalne. Dodatkowo niezwykle wygodnie jest nam od lat uzasadniać swoje rozgoryczenie, frustrację i negatywne oceny w stosunku do ludzi i sytuacji właśnie skutkami ubocznymi długoletniej terapii nienawiści do wszystkiego, co choć trochę łączyło się z wolnym rynkiem. Z zasady było mniej lub bardziej podejrzane – to fakt. Nie chcemy jednak zauważać, że jesteśmy już niemal 30 lat po komunizmie, więc zasłanianie się jego skutkami przestaje być wiarygodne. Ale jest i druga strona medalu.

  czytaj więcej

 • Przekazanie prezentów w ramach kompleksowej usługi marketingowej stanowi jej integralny element. Niektórzy podatnicy wciąż o tym zapominają

  Przekazanie prezentów w ramach kompleksowej usługi marketingowej stanowi jej integralny element. Niektórzy podatnicy wciąż o tym zapominają

  OPIS SYTUACJI: Dermokow SA zajmuje się dystrybucją kosmetyków, suplementów diety itp. W związku z taką działalnością firma organizuje różne akcje promocyjne, sprzedażowe, w tym programy akcji premiowych. Co do zasady organizacją promocji i działań marketingowych zajmowali się pracownicy spółki, korzystając jedynie w niewielkim zakresie z pomocy zewnętrznych podmiotów. Od pewnego czasu w firmie dyskutuje się o nieco innym modelu promowania dystrybuowanych towarów. Stało się to za sprawą nowego dyrektora sprzedaży, który przyszedł do Dermokow SA z innej firmy działającej w tej samej branży i po wstępnym zapoznaniu się z sytuacją panującą w spółce zaproponował zmiany w modelu promowania towarów. Dyrektor, pan Jacek, przedstawił zarządowi opracowane przez siebie rozwiązania, które – jak to podkreślił – w przeszłości z dużym powodzeniem stosował u swojego wcześniejszego pracodawcy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników