Podatki w Danii

; 1) Dochód osobisty:Dochód ze stosunku pracy po potrąceniu składki na rynek pracy (8%).


 • Hazard bardziej państwowy niż unijny. Wspólnych zasad nie będzie

  Hazard bardziej państwowy niż unijny. Wspólnych zasad nie będzie

  Trybunał Sprawiedliwości UE wydał już tyle wyroków w sprawie gier hazardowych, że państwa członkowskie mają dużą wiedzę, jak reformować przepisy dotyczące tej branży. Nie ma więc potrzeby, by Komisja Europejska na siłę szukała wspólnych zasad.

  czytaj więcej

 • Interpretacja będzie dawać realną ochronę: KIS oceni klasyfikację statystyczną towaru lub usługi

  Interpretacja będzie dawać realną ochronę: KIS oceni klasyfikację statystyczną towaru lub usługi

  Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej musi ocenić podaną przez podatnika klasyfikację statystyczną towaru lub usługi – potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny. Takie stanowisko ma kolosalne znaczenie dla wszystkich podatników VAT.

  czytaj więcej

 • Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Może się wydawać, że mamy system podatkowy gwarantujący obywatelom sprawiedliwą redystrybucję gospodarczego wzrostu. Nic bardziej mylnego.

  czytaj więcej

 • Euro to konieczność

  Euro to konieczność

   Nieprzewidywalność polityki amerykańskiej, destabilizacja polityczna na Bliskim Wschodzie, agresywne zachowania Rosji, ekspansja Chin, nawrót politycznego chaosu w Ameryce Łacińskiej powodują, że konieczne są działania umacniające Unię Europejską - wyjaśnia ekonomista Jędrzej Krakowski.

  czytaj więcej

 • Ustawa hazardowa przyniosła budżetowi dodatkowe 200 mln zł

  Ustawa hazardowa przyniosła budżetowi dodatkowe 200 mln zł

  Blisko 400 mln zł wyniosą w 2017 r. wpływy z tytułu podatku od gier. To dwa razy więcej niż przed rokiem. Wszystko za sprawą zmniejszenia się szarej strefy w bukmacherce, która została radykalnie ograniczona dzięki nowelizacji ustawy o grach hazardowych obowiązującej od 1 kwietnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 88).

  czytaj więcej

 • Lotto zyska konkurenta. Wielkie losowanie MF

  Lotto zyska konkurenta. Wielkie losowanie MF

  Wiosną wchodzą do sprzedaży nowe obligacje. Dadzą posiadaczom prawo do udziału w loterii i pozyskania specjalnej premii pieniężnej.

  czytaj więcej

 • Mularczyk: Zleciłem pięć ekspertyz dot. oszacowania strat Polski podczas II wojny światowej

  Mularczyk: Zleciłem pięć ekspertyz dot. oszacowania strat Polski podczas II wojny światowej

  Zleciłem przygotowanie pięciu, kolejnych ekspertyz dot. strat poniesionych przez Polskę podczas II wojny światowej - powiedział PAP poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS). Dodał, że ich celem będzie m.in. oszacowanie strat ludzkich i materialnych oraz utraconego przez Polskę potencjału demograficznego.

  czytaj więcej

 • Kobus: Przecieki w służbie nauki

  Kobus: Przecieki w służbie nauki

  Świat zbulwersowały niedawno kolejne wycieki danych z rajów podatkowych. Afera Paradise Papers to kolejna odsłona po Swiss Leaks (w 200 7 r . pracownik banku HSBC w Genewie ujawnił rejestr ponad 30 tys. klientów) i Panama Papers (w 201 6 r . wyciekły dokumenty z kancelarii Mossack Fonseca, która w imieniu klientów lokowała pieniądze w rajach podatkowych na Karaibach). Na światło dzienne wypłynęły setki dokumentów na temat majątków i konkretnych transakcji finansowych poszczególnych osób, z imienia i nazwiska. I co teraz? Można wyłuskać konkretne osoby i ustawić je pod publicznym pręgierzem. Ale paru ekonomistów wpadło na znacznie lepszy pomysł: Annette Alstadsater, Niels Johannesen i Gabriel Zucman zestawili majątki ukryte z publicznie dostępnymi danymi o majątkach oficjalnych (i opodatkowanych). Tylko kilka krajów publikuje informacje o majątkach swoich obywateli, więc tylko dla nich można było dokonać tej kolosalnej pracy, ale wnioski są warte wysiłku.

  czytaj więcej

 • 30 celów Morawieckiego. Ten rząd ma działać jak korporacja

  30 celów Morawieckiego. Ten rząd ma działać jak korporacja

  Wygłoszone miesiąc temu przez Mateusza Morawieckiego exposé zawierało listę ponad 30 celów. Teraz zamienią się one w zadania, którymi zarządzać mają przypisani do nich menedżerowie. Czyli ministrowie lub wiceministrowie. Tak ma powstać nieformalna hierarchia w rządzie, bazująca nie tylko na politycznej sile, lecz także wadze realizowanych zadań.

  czytaj więcej

 • Interpretacja działa od chwili jej otrzymania, a nie wstecz

  Interpretacja działa od chwili jej otrzymania, a nie wstecz

  Firma, która otrzymała korzystną wykładnię fiskusa w sprawie stawek VAT od usług gastronomicznych, nie uniknie dopłaty podatku za okres sprzed interpretacji – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Polska rezydencja podatkowa – czy można ją skutecznie utracić?

  Polska rezydencja podatkowa – czy można ją skutecznie utracić?

  Jeżeli ktoś chce dokonywać rozliczeń fiskalnych poza granicami Polski i poza jej jurysdykcją, musi zmienić rezydencję podatkową. Jednak przedsiębiorcy i pracownicy rozliczający się ze swojej działalności i zarobków za granicą często napotykają problemy ze strony polskich organów skarbowych.

  czytaj więcej

 • Nie żyje założyciel Ikei

  Nie żyje założyciel Ikei

  W wieku 91 lat w sobotę zmarł miliarder, założyciel sieci sklepów Ikea Ingvar Kamprad - ogłosiła szwedzka firma. Założone przez niego ponad 70 lat temu imperium meblowe jest dzisiaj znane na całym świecie.

  czytaj więcej

 • Morawiecki dla DGP: Polexit jest tak samo możliwy jak Germanexit [WYWIAD]

  Morawiecki dla DGP: Polexit jest tak samo możliwy jak Germanexit [WYWIAD]

  Potrzeba czasu, aby naprawić relacje z Komisją Europejską i wytłumaczyć tam nasze stanowisko – mówi w wywiadzie dla DGP premier Mateusz Morawiecki

  czytaj więcej

 • Kłopotliwe stawki VAT: Fast foody w nieustającym sporze z fiskusem

  Kłopotliwe stawki VAT: Fast foody w nieustającym sporze z fiskusem

  Na paragonie za kurczaka z KFC czy kanapkę w Burger Kingu sprzedawca dolicza 5 proc. VAT. Natomiast McDonald's i Circle K stosują 8-proc. stawkę. Od lutego br. wyższy podatek na hot dogi będzie też na stacjach Orlen.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Energetyczne rozwiązania dla Polski i Europy

  Debata DGP: Energetyczne rozwiązania dla Polski i Europy

  O pakiecie zimowym, w tym o dyrektywie o odnawialnych źródłach energii (OZE), o rynku mocy i energetyce obywatelskiej rozmawialiśmy podczas debaty w redakcji DGP. Wzięli w niej udział europosłowie Jerzy Buzek i Andrzej Grzyb, Anna Ogniewska z Greenpeace oraz Aleksander Śniegocki z WiseEuropa.

  czytaj więcej

 • Energetyczne rozwiązania dla Polski i Europy

  Energetyczne rozwiązania dla Polski i Europy

  O pakiecie zimowym, w tym o dyrektywie o odnawialnych źródłach energii (OZE), o rynku mocy i energetyce obywatelskiej rozmawialiśmy podczas debaty w redakcji DGP. Wzięli w niej udział europosłowie Jerzy Buzek i Andrzej Grzyb, Anna Ogniewska z Greenpeace oraz Aleksander Śniegocki z WiseEuropa.

  czytaj więcej

 • Bagietka to ciastko, pieczywo czy pizza

  Bagietka to ciastko, pieczywo czy pizza

  Wprawdzie podatnicy mogą korzystać z pomocy Głównego Urzędu Statystycznego, ale PKWiU jest na tyle szczegółowa, że jeden produkt może być klasyfikowany w ramach kilku grupowań.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników