praca magisterska rachunkowość

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu praca magisterska rachunkowość. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące praca magisterska rachunkowość.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jakie uprawnienia mają pracownicy podnoszący kwalifikacje zawodowe

  Jakie uprawnienia mają pracownicy podnoszący kwalifikacje zawodowe

  Pracownik poinformował pracodawcę, że od września tego roku chce podjąć studia magisterskie. Jest zatrudniony w dziale finansowym i chce studiować finanse i rachunkowość. Co w takiej sytuacji powinna zrobić firma?

  czytaj więcej

 • Pisanie prac dyplomowych na zlecenie firm coraz popularniejsze

  Pisanie prac dyplomowych na zlecenie firm coraz popularniejsze

  Pisanie prac dyplomowych we współpracy z przedsiębiorstwami staje się w Polsce coraz popularniejsze. Firmy zyskują rzetelne opracowanie, studenci zaś – tytuł naukowy i możliwość dalszej współpracy.

  czytaj więcej

 • Certyfikat księgowy wydawany jest na wniosek

  Certyfikat księgowy wydawany jest na wniosek

  Księgowy z dwuletnią praktyką i ze zdanym egzaminem przed komisją (powołaną przez ministra finansów) może się ubiegać o wydanie certyfikatu uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg. Tak samo jest w przypadku posiadaczy stosownego wykształcenia – wyższego lub studiów podyplomowych z rachunkowości oraz trzyletniej praktyki.

  czytaj więcej

 • Bielsko-Biała – „Teatr Grodzki”

  Bielsko-Biała – „Teatr Grodzki”

  Osoby niepełnosprawne, ze schorzeniami psychicznymi, trudna młodzież, leczący się uzależnieni – to dla nich i z nimi powstało ponad 10 lat temu Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki”. Jego działalność nie polega jednak tylko na organizowaniu zajęć rehabilitacyjnych i readaptacyjnych, ale także na przystosowaniu podopiecznych do pracy i stworzeniu im możliwości zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Zaczynają od pracy w drukarni i introligatorni.

  czytaj więcej

 • W 2013 roku za egzamin księgowy zapłacimy 640 zł

  W 2013 roku za egzamin księgowy zapłacimy 640 zł

  Uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg można uzyskać poprzez wykazanie dwuletniej praktyki i poddanie się weryfikacji wiedzy przed komisją.

  czytaj więcej

 • Terminarz egzaminów na syndyka w 2013 r.

  Terminarz egzaminów na syndyka w 2013 r.

  Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiły się informacje dotyczące terminów egzaminów dla osób ubiegających się o licencję syndyka w 2013 roku. Opublikowano także wykaz aktów prawnych i zalecanej literatury, z których wybrane będą stanowić podstawę opracowania pytań testowych na egzaminy.

  czytaj więcej

 • Praca w urzędach czeka, ale tylko na nielicznych. Od 2 lat gminy nie zwiększają zatrudnienia

  Praca w urzędach czeka, ale tylko na nielicznych. Od 2 lat gminy nie zwiększają zatrudnienia

  Mimo że na samorządy przerzucane są kolejne zadania do realizacji, to większość nie tworzy nowych etatów. Powód? Brak odpowiednich środków na wykonanie powierzonych im obowiązków. Szukają więc oszczędności i decydują się na systematyczne zmniejszanie zatrudnienia. Z pozostałych pieniędzy starają się zapewnić podwyżki dla obciążonych nowymi wyzwaniami urzędników. Ich wysokość jest jednak zróżnicowana.

  czytaj więcej

 • Deregulacja obsługi podatkowej i rachunkowej wchodzi w życie

  Deregulacja obsługi podatkowej i rachunkowej wchodzi w życie

  Certyfikat księgowy będzie jeszcze jakiś czas wydawany, ale nie będzie niezbędny do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Konieczne będzie jednak w takim przypadku wykupienie polisy OC. Łatwiej będzie zostać doradcą podatkowym i biegłym rewidentem.

  czytaj więcej

 • Jak uczyć prawników, czyli co zrobić, żeby elita nie pracowała w supermarkecie

  Jak uczyć prawników, czyli co zrobić, żeby elita nie pracowała w supermarkecie

  Czy na wzór studiów medycznych wprowadzić limity przyjęć określane przez ministra? Wrócić do egzaminów wstępnych czy w trakcie nauki ostro selekcjonować studentów? Lepsze są studia pięcio-, czy dwu- lub trzyletnie? Na te m.in. pytania odpowiadali uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP.

  czytaj więcej

 • Prawo - czy tylko dla prawników?

  Prawo - czy tylko dla prawników?

  Studia, które mają w swojej nazwie słowo „prawo”, wydają się stworzone dla tych, którzy chcą zostać prawnikami. Tak jednak nie musi być. Wiedza i umiejętności z zakresu prawa niezbędne są w wielu dziedzinach życia. A już znajomość regulacji prawnych jest szczególnie istotna dla osób, które odpowiedzialne są za zarządzanie, zarówno w przedsiębiorstwach prywatnych, jak i jednostkach sektora publicznego.

  czytaj więcej

 • Banki nie zarobiły na wzroście kursu franka

  Banki nie zarobiły na wzroście kursu franka

  Patrząc na obraz „Bitwa pod Grunwaldem”, bardzo łatwo można wyciągnąć wniosek, że w 1410 r. to Litwini rozgromili Krzyżaków. Dopiero pewna perspektywa, kilka istotnych szczegółów, jak łopocząca na drugim planie flaga wielkiej chorągwi krakowskiej i Korony Królestwa Polskiego oraz widniejąca w oddali postać głównodowodzącego wojsk polskich i litewskich Władysława II Jagiełły, dają pełny i prawdziwy pogląd na całą sytuację.

  czytaj więcej

 • Opłatę za czesne nie zawsze można odliczyć

  Opłatę za czesne nie zawsze można odliczyć

  Przedsiębiorcy często próbują zaliczyć do kosztów wydatki na dokształcanie. A urzędnicy każdy taki wydatek analizują odrębnie w aspekcie konkretnego przypadku. I niestety czasem dochodzą do wniosku, że nauka jest tylko osobistym kaprysem, który nie daje prawa do podatkowych preferencji

  czytaj więcej

 • Studia prawnicze to tylko początek kariery. Co dalej?

  Studia prawnicze to tylko początek kariery. Co dalej?

  Ukończenie studiów prawniczych otwiera drogę do zdobycia ciekawej pracy. Jednak dla wielu atrakcyjnych zawodów dyplom magistra prawa stanowi jedynie wstęp do planowania dalszej kariery.

  czytaj więcej

 • Co studenci sądzą o kierunku prawo

  Co studenci sądzą o kierunku prawo

  Przepełnione grupy, bezużyteczne zajęcia, niskie wymogi – na to narzekają osoby, które studiują prawo. Doceniają natomiast to, że uczelnie coraz bardziej starają się dostosować program do potrzeb rynku pracy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników