
Wyzwaniem dla rozwoju branży jest to, co dzieje się na rynku pracy. I zmiany przepisów. Centra usług w Polsce zatrudniają już co najmniej ćwierć miliona osób.
Do 2020 r. ich liczba ma wzrosnąć do 300 tys. – szacuje ABSL – Związek
Liderów Sektora Usług Biznesowych. Centra usług zajmują się
księgowością, zarządzaniem zasobami ludzkimi, ale też świadczeniem usług
informatycznych czy badaniami i rozwojem.
czytaj więcej

Francuskie MSW podaje, że liczba aktów brutalnej przemocy wobec Żydów rośnie. W 2016 r. było ich 77, w 2017 r. – 97.
czytaj więcej

Siedem procent Ukraińców chce na dłuższy okres opuścić kraj, a najwięcej z nich wiąże swoją przyszłość z Polską - wskazują wyniki opublikowanego w piątek sondażu Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii.
czytaj więcej

W wieku 101 lat zmarł żołnierz Armii Krajowej, prezes Związku Powstańców Warszawskich, członek grupy inicjatywnej Muzeum Powstania Warszawskiego, gen. Zbigniew Ścibor-Rylski ps. Motyl, kawaler Krzyża Wojennego Virtuti Militari i Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą "Polonia Restituta".
czytaj więcej

Zaczęły obowiązywać trzy ważne krajowe standardy rachunkowości – dwie aktualizacje i jeden nowy ‒ nr 12. Ten ostatni należy stosować w sprawozdaniach już za 2018 r..
czytaj więcej

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt dużej nowelizacji
ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku
dochodowym od osób prawnych oraz ordynacji podatkowej, które przewidują
wiele kontrowersyjnych rozwiązań dla podatników. Projekt nowych
regulacji ma przejść szybką ścieżkę legislacyjną i wejść w życie już za
niecałe cztery miesiące. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych
zmian, z jakimi podatnicy i ich doradcy będą musieli zmierzyć się już
niedługo.
czytaj więcej

Książę Adam Czartoryski położył podwaliny pod nowoczesny polski lobbing. Choć młodość poświęcił próbom budowania europejskiego ładu, na starość zajął się destrukcją.
czytaj więcej

To oni mają budować gospodarkę opartą na wiedzy i generować dla Polski pomysły na miarę amerykańskiego iPhone’a, tymczasem państwo zdaje się nie przejmować ich losem. Dziś tak jak w PRL-u młodzi naukowcy ledwie wiążą koniec z końcem, a wiedzę pozyskują, kopiując dane z pirackich serwerów.
czytaj więcej

Od przyszłego roku zmienią się przepisy dotyczące już znanych nam
podatków. Na zasobność portfeli wpłyną też nowe opłaty – exit tax i
danina solidarnościowa. Przedsiębiorcy muszą też przygotować się na
wymianę kas fiskalnych, obowiązkowy split payment i nową strukturę JPK.
czytaj więcej

22 polskich badaczy wróci do Polski w ramach pierwszej edycji programu realizowanego przez podległą resortowi nauki Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).
czytaj więcej
![LOT podbija Daleki Wschód [NOWE POŁĄCZENIA DO AZJI]](https://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/4059000/4059696-lot-lata-daleko-145-107.jpg)
Z Warszawy do Delhi polecimy już we wrześniu. Na połączeniach z Azją ma w dużej mierze rosnąć siła naszego narodowego przewoźnika
czytaj więcej

Państwa UE na własną rękę próbują zabezpieczyć się przed konsekwencjami twardego brexitu. Wielu odlicza też dni do wyjścia Wielkiej Brytanii, licząc na intratny interes.
czytaj więcej

To wizjoner kina, jeden z najbardziej wyrazistych twórców, który przeszedł drogę od rodzimego filmu po duże międzynarodowe produkcje – tak o greckim reżyserze Yorgosie Lanthimosie piszą zagraniczne media. Jego najnowszy film "Faworyta" ma na koncie 10 nominacji do Oscara i właśnie wszedł na ekrany polskich kin.
czytaj więcej

Plan Stanów Zjednoczonych dla Bliskiego Wschodu sprowadza się do tego, żeby zostawić region samemu sobie , po czym postawić na straży jego stabilności Arabię Saudyjską
czytaj więcej

Przewodząca pracom UE Rumunia chce przenieść ambasadę z Tel-Awiwu do Jerozolimy.
czytaj więcej

Publiczna telewizja wprowadzi do emisji naziemnej nie więcej niż trzy kolejne stacje. Przejdzie też na nowocześniejszy standard nadawania sygnału.
czytaj więcej

Uczniów cudzoziemskich przybywa niemal we wszystkich województwach. W szkolnych ławkach dzieci z Ukrainy, Indii, Tadżykistanu, Czeczenii, Filipin doświadczają kulturowego szoku. Część z nich doświadczy także dyskryminacji rasowej, religijnej i narodowościowej.
czytaj więcej

Bruksela stała się unijną stolicą przez zasiedzenie. I choć nie jest wymarzonym miejscem do życia, eurokraci nie palą się do wyprowadzki.
czytaj więcej

Ponad 10 milionów ludzi na świecie wydobywa złoto w sposób niszczący ich
zdrowie, zagrażający życiu i dewastujący środowisko naturalne. W
kopalniach w biednych regionach świata często jest wykorzystywana praca
dzieci, a górnicy pracują bez żadnych zabezpieczeń. Ale można też
inaczej.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników