transport logistyka studia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu transport logistyka studia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące transport logistyka studia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Top Employers Polska 2013

  Top Employers Polska 2013

  W czwartej edycji projektu Top Employers Polska certyfikat otrzymało 29 firm spośród 30, które wzięły udział w badaniu.

  czytaj więcej

 • Prawo - czy tylko dla prawników?

  Prawo - czy tylko dla prawników?

  Studia, które mają w swojej nazwie słowo „prawo”, wydają się stworzone dla tych, którzy chcą zostać prawnikami. Tak jednak nie musi być. Wiedza i umiejętności z zakresu prawa niezbędne są w wielu dziedzinach życia. A już znajomość regulacji prawnych jest szczególnie istotna dla osób, które odpowiedzialne są za zarządzanie, zarówno w przedsiębiorstwach prywatnych, jak i jednostkach sektora publicznego.

  czytaj więcej

 • Logistyczny cel: zapełnić kontenery w drodze za Chiński Mur

  Logistyczny cel: zapełnić kontenery w drodze za Chiński Mur

  Przewozy kolejowe z Chin do Europy rozwijają się szybciej od oczekiwań. Ale wyzwaniem jest brak towarów, które mogłyby być eksportowane w drugą stronę – ze Starego Kontynentu do Państwa Środka.

  czytaj więcej

 • Logistyka przyszłości: dronem, do bagażnika, do ogródka

  Logistyka przyszłości: dronem, do bagażnika, do ogródka

  Dostarczanie towarów w sposób tradycyjny odchodzi do lamusa. Główny nurt logistyki staje w obliczu konkurencji, która nie wywodzi się z tej branży. Rynkowi gracze prześcigają się w innowacjach.

  czytaj więcej

 • Rafał Milczarski nowym prezesem LOT-u

  Rafał Milczarski nowym prezesem LOT-u

  Rafał Milczarski został nowym prezesem LOT-u. Na to stanowisko powołała go Rada Nadzorcza spółki po przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym.

  czytaj więcej

 • Pracownicy outsourcingu: Tyrający na śmieciówkach, tani, bez szans na podwyżkę

  Pracownicy outsourcingu: Tyrający na śmieciówkach, tani, bez szans na podwyżkę

  Tyrający od rana do nocy, na śmieciówkach lub jednej czwartej etatu. Jedni z najtańszych w Europie. Wynajęci lub przekazani. Bez szans na podwyżkę, prędzej odejdą, niż zasłużą na awans. Pracownicy z outsourcingu.

  czytaj więcej

 • Prezydenci Polski i Chin podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie

  Prezydenci Polski i Chin podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie

  Polska i Chiny postrzegają siebie nawzajem jako długoterminowych i stabilnych partnerów strategicznych – głosi oświadczenie podpisane w poniedziałek w Warszawie przez prezydenta Andrzeja Dudę i przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga.

  czytaj więcej

 • Postaw na studia podyplomowe i zaplanuj swój sukces w praktyce

  Postaw na studia podyplomowe i zaplanuj swój sukces w praktyce

  Szansą na odniesienie sukcesu na dzisiejszym rynku pracy jest nieustanne kształcenie się, rozwijanie kompetencji i podnoszenie kwalifikacji. Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oferuje ponad 60 kierunków studiów podyplomowych, a także prestiżowe programy MBA, które dzięki skondensowanej formule kształcenia, przygotowują słuchaczy do osiągania sukcesów zawodowych.

  czytaj więcej

 • Wielka azjatycka szansa dla naszej budowlanki

  Wielka azjatycka szansa dla naszej budowlanki

  Historię Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) można sprowadzić do dwóch wydarzeń. Propozycji jego utworzenia, którą na spotkaniu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku w 2013 r. wysunął prezydent Chin Xi Jinping, i oficjalnego rozpoczęcia działalności banku 16 stycznia bieżącego roku. Znacznie bardziej interesujące są jednak motywy powstania AIIB. Świat nie narzeka przecież na brak organizacji międzynarodowych. Po co więc Chiny zdecydowały się na powołanie nowego podmiotu i zaangażowanie w jego powstanie także państw spoza regionu?

  czytaj więcej

 • IKAR JAKOŚCI –zgłoś swoją pracę!

  IKAR JAKOŚCI –zgłoś swoją pracę!

  Ostatni moment, by wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania. IKAR JAKOŚCI im. Profesora Romualda Kolmana kierowany jest do wszystkich studentów i absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2016 roku.

  czytaj więcej

 • IKAR JAKOŚCI pod patronatem honorowym Ministra

  IKAR JAKOŚCI pod patronatem honorowym Ministra

  Z przyjemnością informujemy, że ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania, został objęty patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału i przypominamy, że zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada.

  czytaj więcej

 • Zostań IKAREM JAKOŚCI!

  Zostań IKAREM JAKOŚCI!

  Wiesz co może usprawnić proces zarządzania w przedsiębiorstwie? Jesteś autorem ciekawego pomysłu, konceptu czy rozwiązania? Podziel się tym, weź udział w konkursie i zostań IKAREM JAKOŚCI!

  czytaj więcej

 • Protan Polska partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI

  Protan Polska partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI

  Firma Protan Polska, dostawca wysokiej jakości pokryć dachowych wykonanych z membran, został partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI. Na autorów najlepszych prac czekają płatne praktyki i staże. Dołącz do grona partnerów i wspomóż młode talenty w ich rozwoju zawodowym.

  czytaj więcej

 • Hiszpania: Nierozwiązany kryzys w Katalonii uderzy w UE

  Hiszpania: Nierozwiązany kryzys w Katalonii uderzy w UE

  Ekspert Instytutu Wyższych Studiów Wojskowych w Lizbonie (IESM) prof. Armando Marques Guedes uważa, że Madryt i liderzy unijni powinni jak najszybciej rozwiązać kryzys w Katalonii. Twierdzi, że jego przedłużanie działa na niekorzyść UE, którą może zniszczyć.

  czytaj więcej

 • Zostań Ikarem Jakości!

  Zostań Ikarem Jakości!

  Trwa II edycja ogólnopolskiego konkursu IKAR JAKOŚCI dla autorów najlepszych prac dyplomowych z zakresu zarządzania. Do końca grudnia br. można zgłosić prace. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Qualitas Europejskie Centrum Dobrych Praktyk w Katowicach. Patronat honorowy objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  czytaj więcej

 • Hodges: Dzięki CPK siły NATO mogłyby poruszać się szybciej niż rosyjskie wojsko

  Hodges: Dzięki CPK siły NATO mogłyby poruszać się szybciej niż rosyjskie wojsko

  Centralny Port Komunikacyjny przyniósłby Polsce nie tylko korzyści ekonomiczne, ale przyczyniłby się do poprawy bezpieczeństwa w regionie, ułatwiając szybki przerzut wojsk – ocenił w rozmowie z PAP były dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie Ben Hodges.

  czytaj więcej

 • Generał Hodges: Stała baza USA w Polsce nie jest dobrym pomysłem

  Generał Hodges: Stała baza USA w Polsce nie jest dobrym pomysłem

  Rozlokowanie stałej bazy USA w Polsce naruszyłoby jedność w NATO i spowodowało niepotrzebny wzrost napięcia z Rosją - pisze w poniedziałek w brukselskim "Politico" były dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie generał Ben Hodges.

  czytaj więcej

 • Kondycja i perspektywy branży logistyczno-transportowej

  Kondycja i perspektywy branży logistyczno-transportowej

  Obecne dobre wyniki nie rozleniwiły firm z kręgu TSL, które muszą być gotowe na zmiany już w najbliższych latach. Wpływają na to nie tylko tendencje w gospodarce, lecz także decyzje polityczne

  czytaj więcej

 • Pracownik na wagę złota: Firmy mają problemy z utrzymaniem i znalezieniem pracowników

  Pracownik na wagę złota: Firmy mają problemy z utrzymaniem i znalezieniem pracowników

  Firmy w Polsce mają problemy z utrzymaniem pracowników i poszukiwaniem nowych kandydatów - przyznał w rozmowie z PAP Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan. Pracodawcy, chcąc utrzymać pracowników, będą konkurować m.in. szkoleniami, premiami, nagrodami za wyniki, dodatkowymi wolnymi dniami od pracy - dodała Magda Stawska z KPMG.

  czytaj więcej

 • Obajtek: Potrzebujemy rafinerii nad morzem, przy porcie

  Obajtek: Potrzebujemy rafinerii nad morzem, przy porcie

  - Proszę popatrzeć, gdzie kraje rozwijające się umieszczają swoje aktywa przy strategicznych spółkach? Przy portach - w studiu DGP podczas Kongresu 590 rozmawiamy z Danielem Obajtkiem, prezesem zarządu PKN Orlen.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników