
Niemal 60 proc. zbadanych próbek nie zgadza się z deklaracjami producentów. Resort infrastruktury szykuje sankcje dla nieuczciwych firm.
czytaj więcej

Kumulacja kontraktów i dotkliwy brak rąk do pracy mogą oznaczać problemy z budową kluczowych ekspresówek i remontami głównych tras kolejowych.
czytaj więcej

Rząd zaczyna dostrzegać rosnące problemy budowlanki, ale na razie nie potrafi zaproponować rozwiązań, które pozwoliłyby uchronić branżę przed powtórką z kryzysu, który wybuchł przed Euro 2012.
czytaj więcej

Dymisję złożył obwiniany o przyczynienie się do kryzysu z dostawami węgla szef PKP Cargo. On sam winę zrzuca na rozkopane tory i apeluje, by ruch pasażerski ustąpił na kolei pierwszeństwa przewozowi towarów.
czytaj więcej

Czy zwolnienie szefa drogowców, wymuszenie rezygnacji szefa PKP Cargo oraz przekazanie systemu poboru e-myta Inspekcji Transportu Drogowego uchronią szefa MIB przed dymisją?
czytaj więcej

Budowana przez Białoruś za rosyjskie 10 mld dol. elektrownia atomowa koło Ostrowca, 40 km od Wilna, jest prawie gotowa. Mimo protestów Wilna pierwsze urządzenie ma zacząć działać w 2019 r.
czytaj więcej

Spółka chwali się dobrymi wynikami i twierdzi, że opanowała problemy z dowozem węgla do elektrowni. Coraz większe są za to kłopoty z przewożeniem kruszywa na budowy.
czytaj więcej

Nie widać końca walki o rekordowe, kilkumiliardowe zlecenie na montaż systemu cyfrowej komunikacji wzdłuż torów PKP. Czy przez spór Nokii z Kapschem stracimy dotację unijną?
czytaj więcej

Od stycznia obowiązują nowe stawki
opłat za usługi wodne i za użytkowanie
gruntów pokrytych wodami. Ich wysokość
określają rozporządzenia opublikowane 30 grudnia
2017 r., na dwa dni przed wejściem nowego prawa wodnego.
Analiza wskazuje, że rzeczywiście wiele grup
przedsiębiorców zapłaci więcej. Przy czym
można wskazać trzy główne powody, dlaczego
tak się stanie: wprowadzenie dodatkowej wysokiej
opłaty stałej, likwidacja ulg i wprowadzenie
opłat na niektóre rodzaje usług, które do
tej pory nie były nimi objęte. Zwolnienia stracili
np. hodowcy ryb, elektrownie wodne, rolnicy nawadniający
pola wodami powierzchniowymi. Pojawiły się nowe
kategorie opłat, m.in. za deszczówkę i
zmniejszenie retencji. Więcej zapłacą też
prowadzący porty, przystanie i mariny.
czytaj więcej

W minionym roku ogłoszono 900 przypadków niewypłacalności przedsiębiorstw, co oznacza wzrost o 12 proc. w stosunku do roku 2016 - wynika z raportu firmy Euler Hermes. Wysoki wzrost niewypłacalności odnotowano m.in. w firmach transportowych.
czytaj więcej

Firmy narzekają na szybki wzrost cen materiałów oraz robocizny i żądają wprowadzenia realnej waloryzacji kontraktów.
czytaj więcej

Rynek mieszkaniowy bije rekordy wszech czasów – tylko za Gierka budowano więcej. Hamulcowym mogą się okazać brak gruntów pod budowę, galopujące ceny wykonawstwa i drożejące materiały budowlane.
czytaj więcej

Wzrost cen materiałów i wyższe ceny transportu to powody zadłużenia firm budowlanych - powiedział PAP wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa Rafał Bałdys-Rembowski. Zadłużenie firm budowlanych w 2017 roku wzrosło o ponad 10 proc
czytaj więcej

- Mam żal do pani prezydent, że się na to zgodziła, że nie zwyciężyły u
niej zasady - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Opowiada też o rozmowie telefonicznej, którą odbył z Hanną Gronkiewicz-Waltz pewnego dnia późnym wieczorem. -
Myślę, że była 23. Telefon od szefowej. I mówi, że jest z chłopakami i
rozmawiają o sytuacji z tą reprywatyzacją, i jest taka propozycja, żebym
się podał do dymisji. Ja, że to chyba żarty. Ja? A z jakiej okazji?
Ona, że ta sprawa reprywatyzacji źle wygląda i że Jarek Jóźwiak już się
zgodził - mówi.
czytaj więcej

Ograniczenia związane ze sprzedażą w niedziele i święta nie obowiązują w wielu placówkach, których działanie uznano za celowe w tych dniach.
czytaj więcej

Wynagrodzenia w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa są dość wyrównane. Żeby zarobić więcej, trzeba wziąć więcej rad. Albo reprezentować w nich pracowników firmy
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników