transport palet

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu transport palet. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące transport palet.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Scholz: Autonomiczna rewolta stoi przed bramą garażu

  Scholz: Autonomiczna rewolta stoi przed bramą garażu

  - Samojezdne samochody podniosą bezpieczeństwo na drogach - mówi Eckhard Scholz od 5 lat jest prezesem marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

  czytaj więcej

 • Bąk: Lukier oblany czekoladą [Lexus LC500]

  Bąk: Lukier oblany czekoladą [Lexus LC500]

  Słyszeliście kiedyś o firmie Xiaomi? Ja też nie. Aż do pewnego sierpniowego dnia, kiedy w ręce wpadł mi ich nowy produkt – Mi6. Na początku myślałem, że trafia mi się możliwość przetestowania radzieckiego śmigłowca transportowego zaprojektowanego przez Michaiła Leontjewicza Mila, ale okazało się, że chodzi o zwykły smartfon.

  czytaj więcej

 • Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Nie wszystkie pozostałości produkcyjne muszą być w myśl prawa odpadami. Część z nich ma szansę być uznana za produkt uboczny. Takie zakwalifikowanie może być dla przedsiębiorcy atrakcyjne z prostego powodu: skoro produkt uboczny nie jest odpadem, to nie podlega rygorom szeroko pojętego prawa odpadowego. A to przekłada się na oszczędności, korzyści i generalnie większą wygodę, np. brak obowiązków sprawozdawczych i innych wynikających z przepisów środowiskowych. Aby jednak zakwalifikować pozostałości produkcyjne jako produkt uboczny, trzeba najpierw dokonać zgłoszenia marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce ich wytwarzania. Problem w tym, że powinny być przy tym spełnione określone w ustawie warunki. Jak się okazuje w praktyce, wykazanie przed organami administracji publicznej, że mamy do czynienia z produktem ubocznym, a nie odpadem, nie jest wcale zadaniem łatwym, nie tylko ze względu na brak rozporządzenia (które powinno zostać wydane na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy o odpadach), ale i z powodu wątpliwości interpretacyjnych, jakie niosą za sobą te relatywnie nowe przepisy. Jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda procedura i jak zwiększyć szansę na uznanie produktu za uboczny?

  czytaj więcej

 • Pierwsze cztery kółka

  Pierwsze cztery kółka

  Oryginalny i nowoczesny styl, bogata paleta kolorów i opcje dodatkowe. To rozwiązania, które zdecydowanie wyróżniają EasyGo spośród innych „pierwszych czterech kółek”, czyli wózków dla dzieci 3w1.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Rewolucja w transmisji danych

  Debata DGP: Rewolucja w transmisji danych

  Powstaje nowa technologia, która może dać infrastrukturalny impuls całej nowoczesnej gospodarce. Czy jest nam potrzebna? Jakie warunki muszą być spełnione, żebyśmy byli w stanie przeskoczyć na nowy poziom łączności?

  czytaj więcej

 • Policja stanie się armią fiskusa

  Policja stanie się armią fiskusa

  Policja, straż miejska i inspekcja handlowa nałożą mandaty za niewydanie paragonu oraz za sprzedaż alkoholu i papierosów z nielegalnego źródła. Sklep monopolowy nie sprzeda już więcej trunków bez kasy rejestrującej.

  czytaj więcej

 • Nasze rafinerie zaczynają omijać stację Rosja

  Nasze rafinerie zaczynają omijać stację Rosja

  Od pięciu lat kupujemy ze Wschodu coraz mniej ropy. Ponad 20 proc. surowca przerabianego w Polsce pochodzi od innych dostawców.

  czytaj więcej

 • Z Grodziska do Chlebni – czyli nowy oddział Raben

  Z Grodziska do Chlebni – czyli nowy oddział Raben

  6 kwietnia 2018 roku Raben Logistics Polska oficjalnie otworzyła oddział w Chlebni (gmina Grodzisk Mazowiecki). Powstały tu dwa nowoczesne magazyny klasy A, o łącznej powierzchni 42.000 m2, dostosowane do przechowywania ok. 50.000 palet. Oddział zatrudnia ponad 300 osób i średnio miesięcznie jest w stanie obsłużyć  ponad 85.000 przesyłek.

  czytaj więcej

 • Nowy wymiar sektora rur przemysłowych

  Nowy wymiar sektora rur przemysłowych

  LOGSTOR od wielu lat zajmuje pozycję lidera rynku europejskiego w produkcji systemów rur preizolowanych, przeznaczonych do energooszczędnego transportu gazów i cieczy dla potrzeb ciepłownictwa, chłodnictwa, przemysłu stoczniowego, gazowego oraz naftowego. W tym roku spółka została laureatem XII edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International 2018 w kategorii Produkt za „System rur preizolowanych produkowanych metodą tradycyjną i ciągłą”.

  czytaj więcej

 • Transport zbiorowy: Będzie problem z umowami

  Transport zbiorowy: Będzie problem z umowami

  Przeprowadzając analizę kosztów i korzyści w perspektywie 10-letniej, gminy muszą zidentyfikować ryzyko związane z obowiązującym kontraktem na świadczenie usług transportu zbiorowego i je wycenić. Problemem mogą okazać się zwłaszcza te zawarte z podmiotami zewnętrznymi.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć wynajem pojemników od spółki z Unii Europejskiej

  Jak rozliczyć wynajem pojemników od spółki z Unii Europejskiej

  Y spółka z o.o. (polski podatnik VAT czynny i VAT UE) od 1 sierpnia 2018 r. wynajmuje pojemniki (m.in. pojemniki plastikowe, palety drewniane, metalowe i plastikowe, dekle plastikowe oraz przekładki z pianki) od spółki X GmbH z siedzibą w Niemczech (niemiecki podatnik VAT i VAT UE).

  czytaj więcej

 • Handel z Niemcami to od 2019 roku nowe kosztowne obowiązki. Polskim firmom grożą gigantyczne kary

  Handel z Niemcami to od 2019 roku nowe kosztowne obowiązki. Polskim firmom grożą gigantyczne kary

  Przedsiębiorcy wysyłający do Niemiec towary w opakowaniach muszą się zgłosić do nowego rejestru i zawrzeć specjalne umowy. Inaczej zapłacą gigantyczne kary.

  czytaj więcej

 • Szahaj: O różnych drogach do „normalności”

  Szahaj: O różnych drogach do „normalności”

  Brak świadomości istnienia różnych wariantów kapitalizmu zaowocował w czasie naszej transformacji forsowaniem jednej z możliwych jego wersji pod przykrywką przechodzenia do kapitalizmu jako takiego

  czytaj więcej

 • Czeski dziennik o przywozie niebezpiecznych odpadów z Polski

  Czeski dziennik o przywozie niebezpiecznych odpadów z Polski

  Przywożone z Polski do Czech niebezpieczne odpady składuje się w wynajętych halach produkcyjnych, zakopuje w kamieniołomach lub nielegalnie pali - poinformował w środę dziennik "Mlada Fronta Dnes" dodając, że proceder ten odbywa się bez przeszkód.

  czytaj więcej

 • Paleta wyborczych obietnic PiS już w sobotę

  Paleta wyborczych obietnic PiS już w sobotę

  Coś dla pracujących, ale także i ukłon w stronę elektoratu socjalnego – w sobotę na konwencji PiS zaprezentuje część wyborczej oferty.

  czytaj więcej

 • Bąk: Chodź porsche, pogrzeszymy trochę [Porsche Macan S]

  Bąk: Chodź porsche, pogrzeszymy trochę [Porsche Macan S]

  Kilka dni temu jakaś tam komisja w Parlamencie Europejskim zdecydowała, że od 2020 r. wszystkie nowe samochody mają być seryjnie wyposażone w system ostrzegania przed zmianą pasa ruchu, monitorowania zmęczenia kierowcy, czarną skrzynkę, czujniki ciśnienia w oponach i ogranicznik prędkości. Wszystkich oczywiście zainteresował wyłącznie ten ostatni – ogranicznik. 

  czytaj więcej

 • KAS, czyli Każda Anomalia Skasowana. Tak wygląda specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi

  KAS, czyli Każda Anomalia Skasowana. Tak wygląda specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi

  Uzbrojeni, umundurowani i biegli w analizie big data. Tak wygląda najskuteczniejsza w Polsce specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi.

  czytaj więcej

 • Kończymy z wolnoamerykanką: Chcemy aby hulajnoga była traktowana jak rower [WYWIAD]

  Kończymy z wolnoamerykanką: Chcemy aby hulajnoga była traktowana jak rower [WYWIAD]

  - Hulajnoga elektryczna, czyli jedno z urządzeń transportu osobistego, zostanie prawnie uznana za szczególny rodzaj roweru. Na chodniku nadal uprzywilejowany będzie pieszy - mówi w rozmowie z DGP Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników