zwrot vat program

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zwrot vat program. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zwrot vat program.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • JPK_VAT - duże zmiany dla mikroprzedsiębiorców od 2018 r.

  JPK_VAT - duże zmiany dla mikroprzedsiębiorców od 2018 r.

  Wraz z rokiem 2018 zmieniają się zasady dostarczania danych podatkowych do urzędu skarbowego. Mikroprzedsiębiorcy, podobnie jak duże podmioty oraz mali i średni przedsiębiorcy, będą zobligowani do przekazywania organom podatkowym ewidencji VAT w formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Zmiany te wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2018, natomiast od 1 lipca 2018 r. na żądanie urzędu, mikroprzedsiębiorca będzie musiał wysłać pozostałe pliki.

  czytaj więcej

 • Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Może się wydawać, że mamy system podatkowy gwarantujący obywatelom sprawiedliwą redystrybucję gospodarczego wzrostu. Nic bardziej mylnego.

  czytaj więcej

 • Podatki 2018: W życie wejdzie 35 fundamentalnych zmian. Zobacz jakich

  Podatki 2018: W życie wejdzie 35 fundamentalnych zmian. Zobacz jakich

  W przyszłym roku wejdzie w życie 35 fundamentalnych zmian podatkowych. Zebraliśmy te, nad którymi prace zostały już zakończone lub właśnie są na finiszu.

  czytaj więcej

 • "Drugi Budapeszt w Warszawie". Czy w Polsce powstanie odpowiednik Jobbiku?

  "Drugi Budapeszt w Warszawie". Czy w Polsce powstanie odpowiednik Jobbiku?

  W znanej zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o tym, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt, niemal wszystko wydaje się na razie sprawdzać. Wszystko, oprócz polskiego odpowiednika Jobbiku. Nad Dunajem nacjonaliści urośli do rangi głównej partii opozycyjnej. Czy w Polsce jest to możliwe? Ostatnio coraz mocniej iskrzy między PiS a częścią prawicowego ludu, który mogą zagospodarować narodowcy.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają. Zwróciliśmy też uwagę na wyroki kontrowersyjne oraz takie, które przełamały dotychczasową linię orzeczniczą. Staraliśmy się wskazać orzeczenia nowe, precedensowe, wyjaśniające wcześniejsze wątpliwości podatników, fiskusa i sądów, a także takie, które są szansą na ostateczne zakończenie sporów albo właśnie je otwierają. Dziś prezentujemy te, które dotyczyły podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Zanim prześlesz JPK_VAT. 10 faktów o jednolitym pliku kontrolnym

  Zanim prześlesz JPK_VAT. 10 faktów o jednolitym pliku kontrolnym

  Zbliża się termin przesłania pierwszego pliku JPK_VAT. Dla mikroprzedsiębiorców jest to nowy obowiązek. Duże przedsiębiorstwa a także sektor MŚP już zobowiązane są do raportowania skarbówce danych w ramach struktur JPK. Co zmieniło się w prawie podatkowym i na co należy zwrócić uwagę przed wysyłką pierwszego pliku?

  czytaj więcej

 • Morawiecki postawił cel: Wycisnąć jeszcze więcej z VAT

  Morawiecki postawił cel: Wycisnąć jeszcze więcej z VAT

  Premier Morawiecki chce, aby w 2020 r. luka w VAT należała do najniższych w UE. Prawdopodobnie już spadła w pobliże unijnej średniej.

  czytaj więcej

 • Wznoszą domy nad przepaścią. Czy rynek mieszkaniowy wyhamuje?

  Wznoszą domy nad przepaścią. Czy rynek mieszkaniowy wyhamuje?

  Rynek mieszkaniowy bije rekordy wszech czasów – tylko za Gierka budowano więcej. Hamulcowym mogą się okazać brak gruntów pod budowę, galopujące ceny wykonawstwa i drożejące materiały budowlane.

  czytaj więcej

 • Wnuk: Rządowy program antykorupcyjny nr 4

  Wnuk: Rządowy program antykorupcyjny nr 4

  Dobrze określone priorytety, podjęcie po latach zaniedbań tematyki sygnalistów czy odpowiedzialności osób prawnych – to mocne strony rządowego programu antykorupcyjnego. Jego najsłabszą stroną jest założenie, że można go zrealizować bezkosztowo. Uchwałę w sprawie Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2018–2020 Rada Ministrów przyjęła w grudniu 2017 r.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z dnia 26 lutego 2018

  Poradnia rachunkowa z dnia 26 lutego 2018

  Jak ująć fakturę otrzymaną na przełomie roku w ewidencji księgowej i sprawozdawczości jednostki budżetowej? Odpowiadamy na najważniejsze pytania z zakresu rachunkowości.

  czytaj więcej

 • Zwrot z MdM bez powodzenia

  Zwrot z MdM bez powodzenia

  Osoby fizyczne budujące systemem gospodarczym niechętnie odzyskiwały podatek w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. A same zwroty na materiały budowlane przechodzą już do lamusa

  czytaj więcej

 • Kosiniak-Kamysz: Nie odpuścimy projektu "Emerytura bez podatku"

  Kosiniak-Kamysz: Nie odpuścimy projektu "Emerytura bez podatku"

  Nie odpuścimy projektu "Emerytura bez podatku" - powiedział w sobotę w Izbicy Kujawskiej prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że partia wraz z seniorami i różnymi organizacjami rozpoczyna zbiórkę podpisów pod projektem obywatelskim w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • W budżecie jest nadwyżka

  W budżecie jest nadwyżka

  Po pierwszym kwartale budżet ma nadwyżkę - poinformował w poniedziałek dziennikarzy szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Jacek Sasin. Jego zdaniem nie zabraknie pieniędzy na realizację propozycji premiera Mateusza Morawieckiego.

  czytaj więcej

 • Uszczelnienie VAT przyniosło efekty. Do odzyskania jest jeszcze 40 mld zł

  Uszczelnienie VAT przyniosło efekty. Do odzyskania jest jeszcze 40 mld zł

  Resort finansów przekonuje, że uszczelnienie VAT dało już 17,4 mld zł. I zapowiada kolejne działania. O tym, że uszczelnienie systemu podatkowego jest priorytetem, niemal codziennie przypominają premier, minister finansów i politycy PiS.

  czytaj więcej

 • Jak naprawdę wygląda deficyt finansów publicznych

  Jak naprawdę wygląda deficyt finansów publicznych

  Dobra koniunktura nieco pudruje faktyczny stan finansów publicznych. Ciąży im systemowe zwiększenie wydatków.

  czytaj więcej

 • Wyzwania dla dyrektorów finansowych w Polsce

  Wyzwania dla dyrektorów finansowych w Polsce

  Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności oraz rola dyrektora finansowego w procesach rekrutacyjnych pracowników były jednymi z głównych tematów pierwszych kongresów kolejnego XIII ogólnopolskiego cyklu spotkań Dyrektorów Finansowych.

  czytaj więcej

 • Wąsik o komisji śledczej ds. VAT: Pokażemy tam pewne mechanizmy z czasów PO-PSL

  Wąsik o komisji śledczej ds. VAT: Pokażemy tam pewne mechanizmy z czasów PO-PSL

  Zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik powiedział w niedzielę, że w maju ruszą w Sejmie prace komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Pokażemy pewne mechanizmy, które przez 8 lat rządów PO-PSL funkcjonowały w państwie - dodał podczas spotkania z mieszkańcami Kalisza.

  czytaj więcej

 • Gospodarczy boom już za nami?

  Gospodarczy boom już za nami?

  Spowolnienie w strefie euro może być chwilową zadyszką. Ale jeśli gospodarki naszych głównych partnerów już hamują, ochłodzenie koniunktury nas nie ominie.

  czytaj więcej

 • Skurkiewicz: 60 procent środków z programu Rodzina 500 plus trafia na wieś

  Skurkiewicz: 60 procent środków z programu Rodzina 500 plus trafia na wieś

  60 procent środków z programu Rodzina 500 plus trafia na wieś - powiedział w sobotę w Bądkowie (Kujawsko-Pomorskie) wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Gdyby był to odpis od PIT, to znów stworzyłaby się bariera dla wielu rodzin rolniczych - zauważył.

  czytaj więcej

 • Opodatkowanie usług budowlanych. Kiedy stawka 8% VAT?

  Opodatkowanie usług budowlanych. Kiedy stawka 8% VAT?

  Usługi budowlane oraz budowlano-remontowe objęte są co do zasady podstawową stawką VAT, która obecnie wynosi 23%. Ustawa o podatku od towarów i usług dopuszcza w pewnych okolicznościach stosowanie także obniżonej stawki 8% VAT. Na przedsiębiorcy ciąży jednak obowiązek udokumentowania, że prawidłowo zastosował stawkę preferencyjną.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników